no-img
فایل فولدر

تخفیف ویژه :پروژه تشخیص پلاک خودرو به زبان سی شارپ - فایل فولدر


فایل فولدر

ادامه مطلب

ZIP
تخفیف ویژه :پروژه تشخیص پلاک خودرو به زبان سی شارپ
zip
۱۳۹۶-۰۵-۲۵
10MB

تخفیف ویژه :پروژه تشخیص پلاک خودرو به زبان سی شارپ


Related image

 

پروژه تشخیص پلاک خودرو به زبان سی شارپ

شرح مختصر:

در این پست پروژه تشخیص پلاک خوردرو به زبان سی شارپ #C را برای شما دوستان

عزیز آماده کرده ایم که می توان گفت، بهترین پروژه در این زمینه می باشد. دلیل آن نیز

این است که در این پروژه هیچ کتابخانه یا library آماده و دی ال ال DLL به کار گرفته

نشده و برای هر عملیاتی که انجام می شود، کد نویسی شده است.

پروژه های مشابه بسیاری در سراسر اینترنت وجود دارد که در آنها، اپن سی وی Open CVبه منظور پردازش تصویر  و بینایی ماشین در فیلتر ها، مورد استفاده قرار گرفته است. اما پروژه حاضر، خاص تر از آنهاست، زیرا تفاوتی بین نوع پلاک خودرو قائل نمی شود که این امر موضوع مهم و قابل توجهی است که جالب نیز می باشد. مزیت اصلی این پروژه در این است که هم حروف فارسی، هم انگلیسی، هم چینی و هم هندی را می تواند تشخیص دهد! در پیاده سازی چنین پروژه هایی که چند زبان را می خواند، اغلب از شبکههای عصبی مصنوعی استفاده می شود، اما در این پروژه هچ روش خاصی مد نظر نبوده و فقط از فیلترهای پردازش تصویر استفاده شده است.

در این پروژه روش های زیر انجام گرفته است:

بارگذاری تصویر، متمرکز شدن بر نقطه ای که پلاکی موجود است و به وجود آوردن یک ماتریس از ناحیه مشخص از هر تصویر جهت شناسایی پلاک، معکوس سازی تصویر (Invert)، سیاه و سفید کردن تصویر (Grayscale)، بهسازی تصویر (Enhancement / Equalize) و حذف نویز (Noiseless) و بلوری کردن آن (Blur)، لبه یابی (Edge Detection) که از سوبل (Solbel) استفاده گردیده است، تبدیل هاف (Hough Transform)، استفاده از نمودار هیستوگرام در هر مرحله (Histogram)، جستجوی چند ردیف در میان تصویر جهت شناسایی پلاک، خاکستری کردن تصویر که در این پروژه به نام ۲Value نام گذاری شده است.

روش هایی که ذکر شد و در این پروژه انجام می شود، در زمینه OCR یا Optical Character Recognition به معنی تشخیص نویسه نوری می باشند.

برای دریافت فایل لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید.

۳۲,۰۰۰ تومان – خرید

 دیدگاه ها


پاسخ دهید