no-img
فایل فولدر

نمونه طرح توجیهی و کار آفرینی گاوداری - فایل فولدر


فایل فولدر

ادامه مطلب

ZIP
نمونه طرح توجیهی و کار آفرینی گاوداری
zip
۱۳۹۶-۱۱-۲۰

نمونه طرح توجیهی و کار آفرینی گاوداری


Image result for ‫کارآفرینی گاوداری‬‎

شرح مختصر:

محصول مورد نظر شامل طرح توجیهی و پروژه کار آفرینی گاوداری می باشد که در قالب فایل پاورپوینت مشتمل بر ۴۳ اسلاید تهیه و تدوین گردیده است.

مقدمه:

ضرورت خود کفائی و عدم وابستگی از لحاظ کشاورزی و دامپروری و یا به عبارتی دیگر تهیه ارزاق عمومی بر هیچ فردی از افراد دیگر پوشیده نیست و هر فرد سلیمی با جزئی تفکر و تعقل نمی تواند از قبول آن سرباز زند. به عقیده صاحب نظران، اولین و ابتدائی ترین شرط لازم و ضروری برای پیشرفت سریع در تمام امور کشور، همانا خود کفا شدن از لحاظ ارزاق عمومی می‌باشد و به همین مناسبت است که کشور‌های آگاه، اولویت قابل ملاحظه ای برای کشاورزی و دامپروری قائل شده اند. خوشبختانه کشور ما با سرزمین‌های پهناور و حاصلخیز خود، و آب و هوای گوناگون و بخصوص با داشتن میلیون‌ها نفر کشاورز و دامدار با علاقه، می‌تواند به زودی و به آسانی به هدف نائل گردد مشروط بر اینکه وسائل لازم در اختیار کشاورزان و دامداران عاشق به این آب و خاک گذاشته شود. به طور خلاصه وظیفه سازمان‌های مسئول است که اولویت چشم گیری برای کشاورزی و صنایعی که در خدمت کشاورزی است قائل شوند.

در مورد دامپروری، رجاء واثق دارم که هر گاه نهاد‌های مربوطه، سرمایه ی لازم و علوفه کافی در اختیار گاودار قرار دهند و از لحاظ صنایع مربوط و خدمات دامپزشکی نیاز آنها را مرتفع سازند خیلی زود دامپروران با علاقه ایرانی موفق خواهند شد که نه فقط نیاز کشور را از لحاظ مواد پروتئینی فراوان و ارزان تأمین کنند، بلکه قادر خواهند بود که مقدار زیادی از آنها را صادر و دراین زمینه تا حد محدودی به جهانیان و بهبود اقتصاد کشورمان کمک کنند.

در ادامه ابتدا مختصری به توضیح مشخصات گاوها پرداخته سپس قسمت‌های مختلف سازمان را شرح خواهیم داد.

 

گاو

گاو پستانداری است سم دار، نشخوارکننده و تهی شاخ از راسته زوج سمان، از خانواده گاوسانان.

ساختار بدنی

پستانداری علف خوار است و معده اش مانند دیگر نشخوارکنندگان چهار قسمتی و شامل سیرابی، نگاری، هزارلا و شیردان می‌باشد.

آرواره فوقانی گاو دندان‌های ثنایایی و نیش وجود ندارند و فقط دندان‌های آسیا وجود دارند و برعکس دندان‌های ثنایایی ونیش درفک تحتانی موجودند. دندان‌های نیش گاوها همانند ثنایا شده و بطور کلی بشکل یک ردیف منظم هشت تایی در جلو فک قراردارد.

درهردست وپای گاو یک زوج سم وجود دارد.

نژادها

نژاد‌های گاو بسیارند. نژاد‌های معروف گاو‌های ایرانی عبارت اند از:

نژاد‌های جنگلی یاساحلی که مخصوص نواحی گیلان ومازندران وگرگان است،نژاد کوهستان که گاو‌های سراب واردبیل ودیگر نواحی آذربایجان از آن نژادند.

نژاد‌های گاو‌های اروپایی عبارت اند از:

نژاد انگوس، نژاد دورهام، نژاد فراند، نژاد گارن، نژاد گاسکون، نژاد لیموزن، نژاد هرفورد، و نژاد‌های هلندی ودانمارکیو نیوزلندی و غیره.

استفاده ها

گاو از جانوری بسیار مفید است و از شیر وگوشت و پوست و نیروی بدنی آن استفاده می شود. از گاو نر جهت تخم کشی، شخم وباربری وآب کشی از چاه (چاهچرخ گاوی) وآسیاب وکوبیدن گج و ساروج وخرمن استفاده می‌کنند. اما گاو ماده را بیشتر جهت استفاده از شیر نگهداری می‌نمایند.

 راهنمای خرید و دانلود فایل

برای پرداخت از کلیه کارتهای عضو شتاب میتوانید استفاده نمائید.

بعد از پرداخت آنلاین لینک دانلود فعال و نمایش داده میشود ، همچنین یک نسخه از فایل همان لحظه به ایمیل شما ارسال میگردد. در صورت بروز هر مشکلی،میتوانید از طریق تماس با ما پیغام بگذارید و یا در تلگرام با ما در تماس باشید.

 

۲,۵۰۰ تومان – خرید

 موضوعات :
جزوه ها

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید