no-img
فایل فولدر

طرح توجیهی خیار درختی در گلخانه - فایل فولدر


فایل فولدر

ادامه مطلب

ZIP
طرح توجیهی خیار درختی در گلخانه
zip
۱۳۹۶-۱۱-۲۲
2MB

طرح توجیهی خیار درختی در گلخانه


Related image

 

شرح مختصر:

محصول مورد نظر شامل پروژه و طرح کارآفرینی کشت گیاهان گلخانه ای -خیار می باشد که در قالب فایل پاورپوینت در حجم ۴۷ اسلاید تهیه و تدوین گردیده است.

مقدمه

نرخ بالای رشد جمعیت از یک سو و کاهش وسعت اراضی حاصلخیز به دلیل توسعه روزافزون شهرها و مناطق صنعتی از سوی دیگر، ضرورت استفاده بهینه از امکانات موجود را بیش از پیش می‌نماید. بطور کلی افزایش تولید محصولات کشاورزی به دو طریق میسر می‌باشد ،‌یکی از طریق افزایش سطح زیر کشت و دیگری افزایش عملکرد محصول در واحد سطح. روش اول بنابر دلایل فوق‌الذکر قابل اجرا نیست، لذا بایستی با استفاده از تکنولوژی‌های جدید نسبت به افزایش میزان

تولید در واحد سطح اقدام نمود. تولید صیفی‌جات گلخانه ای یکی از مصادیق تولید بیشتر در سطح کمترمی‌باشد. یکی از محصولاتی که در کشت گلخانه‌ای صیفی‌جات مورد توجه قرار گرفته است، خیار تیریپلوئید می‌باشد که هر بوته آن در یک دوره کشت به طور متوسط بیش از بیست و دو کیلو گرم محصول تولید می‌نماید. بذر این خیار هیبرید بوده و خیار حاصله پارتنوکارپ ( بدون تخم ) و قلمی خواهد بود. به دلیل مسدود بودن محیط ، کنترل شرایط اقلیمی از قبیل دما و رطوبت و همچنین آفات و امراض به راحتی مقدور بوده و دوره رشد محصول حدود شش ماه به طول می‌انجامد. در این دوره محصول هر سه روز یک بار قابل چیدن است.

مفهوم گلخانه

به ساختمانی اطلاق می شود که با مواد شفاف برای عبور طبیعی نور جهت رشد و نمو گیاهان پوشانده شده است. این ساختمان بطور مصنوعی گرم می‌شود و با دیگر ساختمان های مناسب پرورش گیاه مثل شاسی‌های سرد و بسترهای گرم متفاوت است زیرا ارتفاع و اندازه کافی برای کارکردن فرد در داخل آن وجود دارد .

به عوامل متعددی در احداث گلخانه ها باید توجه شود :
۱ – مهمترین عامل نور است. تأمین نور برای گیاهان گلخانه ای بسیار مهم است. در روزهای ابری و زمستانی و در مناطقی که مقدار نور کمتر است از نورهای مصنوعی استفاده می کنند و گلخانه ها باید در جهتی ساخته شوند که در جهت نور باشند .
۲ – تأمین حرارت : بهترین نوع سوخت گاز است اما برخی افراد از گازوئیل و نفت استفاده می‌کنند، اما تمیزترین سوخت گاز است.
۳ – مساحت گلخانه ها را می توان بسته به سلیقه خود انتخاب کرد. می‌توان مساحت زیاد در نظر گرفت یا اینکه گلخانه ها را با مساحت های کوچکتر تشکیل داد. بستگی به تأمین گرما در گلخانه و سلیقه خود شخص و شکل زمین دارد .
۴ – استفاده از بادشکن: بهتر است گلخانه ها به صورتی ساخته شوند که جهت باد را منحرف کند و در جهت باد نباشد. می‌توان دیوارچینی کرد ولی هزینه زیادی دارد و یا از درختان بادشکن مانند سرو ، کاج و چنار استفاده کرد. البته باید فاصله گلخانه تا این درختان ۵/۲ برابر طول درختان باشد. مثلاً اگر طول درخت ۲۰ متر باشد طول فاصله گلخانه تا این درختان ۵۰ متر انتخاب شود.

در گلخانه CO2 5-تأمین

۶ – تأمین رطوبت کافی در گلخانه

۷–استفاده از خاک مناسب : قبل از کار و آغاز کشت ابتدا خاک باید آزمایش شود تا ازلحاظ عناصر غذایی و مقدار کوددهی مناسب اطمینان حاصل کرد و بهتر است در گلخانه از خاکهای سیلتی استفاده کنیم یعنی خاک باید دارای زهکش مناسبی باشد….

Image result for ‫طرح توجیهی خیار درختی‬‎

فهرست :

الف) خلاصه طرح

ب) مقدمه

پ) سرمایه گذاری ثابت

ت) زمین

ث) محوطه سازی

ج) ساختمان

چ) ماشین آلات

ح) تأسیسات

خ) وسایل نقلیه

د) تجهیزات اداری

ذ) هزینه های قبل ازبهره برداری

ر) سرمایه ثابت

ز) استهلاک

ژ) تعمیرات

س) سوخت وانرژی

ش) پرسنل

ص) هزینه کل

ض) خرید مواد اولیه

ط) فروش

ظ) سرمایه در گردش

ع) سرمایه گذاری کل

غ) اخلاق درکسب وکار

ف-۱) مقدمه

ف-۲) مهمترین دستاوردهای

کشتهای فشرده ی گلخانه ای

ف-۳) رسیدن به هدف

ق) مفهوم گلخانه

ک) انواع گلخانه

ک-۱) اسکلت گلخانه

ک-۲) پوشش گاخانه

گ) فاکتورهای اساسی رشد گیاه

گ-۱) نور

گ-۲) درجه حرارت

ل) محل مناسب گلخانه

م) بازار مشتریان

م-۱) مقدمه

و) پیامد نصب تجهیزات مدرن

ه) مبارزه ی بیولوژیکی

ی) پایان

 راهنمای خرید و دانلود فایل

برای پرداخت از کلیه کارتهای عضو شتاب میتوانید استفاده نمائید.

بعد از پرداخت آنلاین لینک دانلود فعال و نمایش داده میشود ، همچنین یک نسخه از فایل همان لحظه به ایمیل شما ارسال میگردد. در صورت بروز هر مشکلی،میتوانید از طریق تماس با ما پیغام بگذارید و یا در تلگرام با ما در تماس باشید.

۳,۵۰۰ تومان – خرید

 موضوعات :
طرح توجیهی

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید