پیدا کردن رمز وای فای

پیدا کردن رمز وای فای
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
0 تومان

پیدا کردن رمز وای فای:

Image result for ‫رمز وای فای‬‎

آیا رمز وای فای منزل‌تان را فراموش کرده‌اید؟ اگر شما هم تحت تأثیر مقاله‌های امنیتی جو گیر شده‌ و یک رمز با چندین عدد و حروف مختلف برای وای‌فای خود گذاشته‌اید، پس تعجبی ندارد که وقتی دوستتان برای اتصال به شبکه از شما رمز را می‌خواهد فقط یک نگاه متعجب داشته باشید که به او بدهید. اما زیاد نگران نباشید چون اگر با ما همراه باشید ما چند راهکار به شما پیشنهاد می‌دهیم که بتواند مشکل شما را حل کند اما مراقب باشید که دفعه بعد رمزی بگذارید که خودتان بتوانید از آن استفاده کنید!

اما این مشکل برای توسعه‌دهندگان نیز مشکل آشنایی است و آن‌ها برخلاف گوگل تلاش کرده‌اند تا راه حلی برایش بیندیشند که البته به دلیل محدودیت‌های امنیتی اندروید، تلفن شما برای نصب این اپ‌ها باید حتما روت باشد. اما اگر هنوز تلفن خودتان را روت نکرده‌اید باز هم نگران نباشید؛ ما یک راه ساده برای شما داریم که تنها نیاز به یک رایانه دارید که به همان وای‌فای مورد نظرتان متصل باشد. و در نهایت قبل از این که وارد گود شویم، این موضوع را یادآور می‌شویم که حتی اگر تلفن شما روت هم شده باشد؛ در نسخه‌های جدید گوشی‌های اندرویدی سامسونگ راه دوم برای شما غیرممکن است و فقط از روش اول می‌توانید استفاده کنید.

روش ویندوزی!

گام اول: این روش نیازی به روت بودن تلفن ندارد و ساده‌تر از روش دوم است. در ابتدا روی آیکون آنتن وای فای راست کلیک کرده و روی گزینه Open Network and Sharing Center کلیک نمایید.

1

گام دوم: وقتی Network and Sharing باز شد، روی وای فای کانکشن کنونی خود کلیک کنید.

12 [800x600]

گام سوم: وقتی پنجره بعدی باز شد، Wireless Properties را انتخاب کنید.

13 [800x600]

گام چهارم: در صفحه بعد دو تب مشاهده می‌شود، Connection و Security. در پیج Security رمز خود را می‌بینید اما به صورت مخفی. برای نمایش آن تیک Show Characters را بزنید. تمام شد؛ حالا رمزتان را ببینید.

14 [800x600]

روش اندرویدی!

اما اگر رایانه متصل به وای فای مورد نظر ندارید و یا ترجیح می‌دهید از تلفن اندرویدی روت شده خود استفاده کنید؛ ما به شما می‌گوییم که چه کار کنید. اول از همه به بازار اندروید بروید و یکی از چندین مرورگر ویژه تلفن‌های روت شده را دانلود کنید. ما Root Browser را ترجیح می‌دهیم که می‌توانید آن را از اینجا دانلود نمایید.

گام اول: وقتی برنامه را نصب کردید به پوشه data بروید.

21 [800x600]

گام دوم: پوشه misc را باز نمایید.

22 [800x600]

گام سوم: پوشه wifi را باز کنید.

23 [800x600]

گام چهارم: فایل Wpa_supplicant.conf را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. دو گزینه برای باز کردن این فایل پیش روی شماست. گزینه RB Text Editor را انتخاب کنید.

24 [800x600]

گام پنجم: با باز شدن صفحه جدید یک دسته کدهای عجیب به نمایش در می‌آید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که بخش مربوط به کانکشن وای‌فای خود را پیدا کنید. در قسمت ssid نام کانکشن و همچنین در بخش psk رمز عبور کانکشن قرار دارد. و تمام، رمز گم‌شده پیدا شد!

26 [800x600]

فقط یک نکته دیگر!

متاسفانه در گوشی‌های هوشمند جدید سامسونگ در قسمتی که یک گام قبل رمز را در آن دیدیم، برای امنیت بیشتر این عبارت کدگذاری شده دیده می‌شود. تا جایی که ما می‌دانیم و از دوستان شنیده‌ایم در حال حاضر راه ساده‌ای برای بازیابی رمزهای ذخیره‌شده در تلفن‌های جدید سامسونگ وجود ندارد و تنها راه پیش روی شما همان استفاده از رایانه است.

27 [800x600]

مطالعه بیشتر