دانلود تحقیق ازدواج و تابعیت زن ایرانی

دانلود تحقیق ازدواج و تابعیت زن ایرانی
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
2,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود تحقیق ازدواج و تابعیت زن ایرانی

در این بخش تحقیق رشته حقوق پیرامون ازدواج و تابعیت زن ایرانی در ۳۰  صفحه با فرمت ورد و قابل ویرایش  آماده دانلود برای استفاده دانش پژوهان گرامی قرار داده ایم در زیر قسمت هایی از متن  را مشاهده مینمایید.در صورت تمایل میتوانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری نمایید

شرح مختصر :

تکوین جوامع اولیه متکی بر اولویت و قاهریت توان جسمی و نوعاً عاری از تفکر، ظرافت و احساس بود،زنان با جسم ظریف و طبع لطیف در این روند از جایگاه چندان مستحکمی برخوردار نبودند؛با این فرض تاریخی، می توان به بیان مقهوریت و در نتیجه به مظلومیت زنان در اعصار گذشته پی برد.

تبعیض بین زنان و مردان آن چنان عمیق است که امروزه حتی در کشورهای پیشتاز تمدن نوین در برخی موارد حقوق سیاسی و احوال شخصی زنان در وضع چندان مساعدی قرار ندارد.

رشد تدریجی و تحول فکری جوامع، منطق اجتماعیرا پدیدار ساخته و بشریت را به بازشناسی و بازنگری نسبت به میراث های گذشته وادار نمود. البته منزلت اجتماعی زنان و حقوق آنان نیز بعضاً مورد توجه و عنایت خاص قرار گرفته است.

به عنوان مثال پیامبران از منشأ وحی، سخنانی ایراد فرموده اند و فلاسفه از مبنای فکر و صاحب نظران جوامع با ارزیابی استعدادهای زنان نسبت به حقوق طبیعی و واقعی آنان کتاب ها نوشته و سخنرانی ها کردند.

موضوع تحول حقوق زنان علاوه بر آنکه روند منطقی خود را طی می کند، در

برخی موارد دستخوش برخی جنجال های فریبنده و مجازی نیز قرار گرفته، به

نحوی که جوامع برای دست یابی به جایگاه شایسته این قشر عظیم در بعضی

موارد دچار تردید و اشتباه شده اند.

مبارزه با این شیوه انحرافی یکی از ضروریات اجتناب ناپذیر زنان پیشرو به

شمار می رود. به هر حال عنایت همه جانبه دخلی و بین المللی این حقیقت را

آشکار می سازد که زنان حقوق از دست رفته ای دارند و باید سعی وافر مبذول

شود تا این حقوق به هر نحو ممکن احیا گردد.

 

مطالعه بیشتر