مقاله در مورداعتیاد و بزهکاری

مقاله در مورداعتیاد و بزهکاری
نوع فایل
word
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
2,000 تومان

توضیحات فایل:

مقاله در مورداعتیاد و بزهکاری

در این پست مقاله رشته حقوق پیرامون ارتباط اعتیاد و بزهکاری با فرمت ورد در ۲۵ صفحه آماده دانلود شده است،در زیر قستمهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.

Image result for ‫پایان نامه اعتیاد و بزهکاری‬‎

چکیده:

ویژگی های شخصیتی فرد معتاد موجب می گردد که وی نامزد خوبی برای اعتیادباشد . چنین افرادی معمولاً پرتوقع ، بهانه جو ، کژخلق ، از نظر عاطفی بی ثبات و نابالغ ، وابسته ، انفعالی و خود شیفته اند .

آنان همچنین طبعی بی قرار عصیانگر دارند و دارای احساس خصومت و فاقد رشد اجتماعی اند .به گزارش راجی و همکاران ، احساس اضطراب و گرایش های افسردگی ، حساسیت های عاطفی ، بیزاری ،احساس بی کفایتی و و تنهایی در معتادان دیده می شود که تمایلات روان نژندی و ضد اجتماعی را درآنان مشخص می سازد . فرجاد در کتاب جامعه شناسی انحرافات و مسائل اجتماعی چنین اظهار می دارد :

معتاد کسی است که عادت به مصرف دارو دارد و در نتیجه ی مصرف که نیاز جسمی و روانی اوست اخلاق عمومی ، سلامت و رفاه خود ، خانواده و اجتماعش را به خطر می اندازد .

اغلب معتادین ناگزیرند زندگی خود را از راه های نادرست چون دزدی ، تجاوز ، آدم کشی ، فحشاء و فروش مواد مخدّر تأمین کنند و این خود به افزایش کج روی و انحرافات اجتماعی در هر جامعه کمک می کند.

 

ارتباط مصرف سیگار با بزهکاری :

رابطه ی بین استعمال دخانیات با سایر جرایم ، باید به موضوع نیاز به اثبات

استقلال در میان مجرمین اشاره شود . در واقع این افراد سیگار را به عنوان

نمادی از ابراز وجود مورد استفاده قرار می دهند .

در تحقیقی درباره ی کودکان خیابانی در یکی ازشهرستان ها معلوم شد که ٩٠%

یک نمونه ی ۴٣ نفری از این کودکان سیگاری اند . باید توجه داشت که میانگین

سن نمونه ۵/١٢ سال بوده و هیچ کدام از آن ها به دلیل اعتیاد زندانی نشده

بودند .

 

مطالعه بیشتر