پروژه شبیه سازی راکتورهای واحد پلاتفرمینگ پالایشگاه تهران

پروژه شبیه سازی راکتورهای واحد پلاتفرمینگ پالایشگاه تهران
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
3,500 تومان

 توضیحات فایل:

پروژه شبیه سازی راکتورهای واحد پلاتفرمینگ پالایشگاه تهران

کاربران گرامی و دانش پژوهان ارجمند این فایل حاوی پروژه شبیه سازی راکتورهای واحد پلاتفرمینگ پالایشگاه تهران در قالب pdf و در ۹۴ صفحه آماده دانلود شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

Afbeeldingsresultaat voor ‫پروژه شبیه سازی راکتورهای واحد پلاتفرمینگ پالایشگاه تهران‬‎

مهندسی شیمی

یکی از مهمترین واحدهای پالایشگاهی واحد تبدیل کاتالیستی می باشد. در این واحد سوخت با عدد اکتان پائین به سوختی مرغوب با اکتان بالا تبدیل می گردد.دو فرآیند تجارتی برای تبدیل کاتالیستی وجود دارد.در فرآیند اول از راکتورهایی با بستر ثابت استفاده می شود.تعداد این رآکتورها بین ۳ تا ۴ می باشد.زمان کارکرد کاتالیست های این فرآیندبین ۶ تا ۱۲ ماه می باشد.

در پایان نامه شبیه سازی راکتورهای واحد پلاتفرمینگ پالایشگاه تهران با کلیه واحدهای پالایشگاه و عملیات صورت گرفته در یک پالایشگاه به صورت اجمالی آشنا می شویم وبعد از مختصری از شرح فرآیند به واکنشهای اتفاق افتاده در رآکتورهای واحد تبدیل کاتالیستی می پردازیم. در ادامه سینتیک های مختلف و مدلهای ارائه شده در این زمینه پرداخته می شود و تحقیق و بحث در مورد سینتیک های حاکم بر این رآکتور از سال ۱۹۵۷ باتحقیقی که Smith در این زمینه انجام داد آغاز شد و تا امروز میز ادامه داشته است.

در این قسمت ضمن مروری کوتاه بر فرآیند تبدیل کاتالیستی به بررسی مدل های سنتیکی موجود درپرداخته می شود. توسعه مدلهای سنتیکی فرآیند با مدلی که اسمیت۱ در سال ۱۹۵۹ پیشنهاد نمود آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

واحدهای عملیات پالایش:

۱ -واحد نمک گیر : به منظور حذف نمک های موجود در نفت خام و جلوگیر ی از خوردگی لوله ها ودستگاه های پالایش طرح احداث واحد نمک گیرراه اندازی و مورد بهره برداری قرار گرفت .

در صورت تمایل میتوانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری نمایید به محض اتمام فرایند پرداخت شما میتوانید فایل را دانلود نمایید و جهت اطمینان از دریافت فایل یک لینک دانلود نیز به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

فهرست پروژه شبیه سازی راکتورهای واحد پلاتفرمینگ پالایشگاه تهران

عنوان صفحه

فصل اول

مقدمه

فرآیند تبدیل کاتالیستی
تاریخچه فرآیند و کاتالیست آن
شرح فرآیند
شیمی فرآیند
فصل دوم
مدلهای سینتیکی فرآیند تبدیل کاتالیستی
فصل سوم

مدل سازی راکتورهای فرآیند تبدیل کاتالیستی
شبیه سازی راکتورهای تبدیل کاتالیستی پالایشگاه تهران

مطالعه بیشتر