تحقیق احیای قلبی ریوی مغزی پایه و پیشرفته

تحقیق احیای قلبی ریوی مغزی پایه و پیشرفته
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
2,360 تومان

 توضیحات فایل:

تحقیق احیای قلبی ریوی مغزی پایه و پیشرفته

کاربران گرامی و دانش پژوهان ارجمند این فایل حاوی تحقیق احیای قلبی ریوی مغزی پایه و پیشرفته در قالب pdf  آماده دانلود شده و در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده مینمایید.در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

 

شرح مختصر تحقیق احیای قلبی ریوی مغزی پایه و پیشرفته

سلسله اعمالی که توسط افراد آگاه وحاضر درصحنه برای بازگرداندن دو عضو حیاتی قلب و ریه ودر نوع طولانی مدت آن به منظور بازگردان عمل  احیای مغزی صورت میگیرد.

برای اولین بار در سال۱۹۶۰میلادی اصلاح احیای قلبی ریوی( CARDIOPULMONARY RESUCITATION) توســـــــط پیتـــــــر سافار (SAFAR )و کوین هون (HOVEN KUEVIN ) برای توصیف تکنیک توام تنفس دهان به دهان و ماساژ خارج قلبی(COMPRESSION CARDIAC EXTERNAL) در فرد فاقد نبض به کار برده شد. در طی ۴۰ سال گذشته پیشرفتهای قابل توجهی در احیای قلبی ریوی و حمایتهای قلبی عروقی بخصوص در مورد کاربرد عملیات احیا در خارج از بیمارستان صورت گرفته است. احیا در تعریف به دو قسمت حمایت مقدماتی حیات (support life Basic=BLS)وحمایت حیات قلبی عروقی پیشرفته(ACLS= support life cardiovascular Advanced )تقسیم می شودکه امروزه منظور از احیاهمان کاربرد BLS است واحیای قلبی عروقی پیشرفته در بالغین و اطفال شامل کاربرد داروها و تکنیک های خاص می باشد . احیای خارج از بیمارستان به خوبی در اکثر مقاالت توضیح داده شده است ولی حمایت حیات در داخل بیمارستان که شامل موارد احیا نیز می گردد فقط در برخی موارد توصیف شده است. در سال۱۹۸۶ انجمن قلب آمریکا (AHA=association heart American) برای اولین بارالگوریتم های مربوط به ACLS را منتشر نمود .

انسان در پی قرون متمادی، روش های مختلف و جالبی برای احیاء اشخاص

مشرف به مرگ و بازگشت به حیات افرادی که دچار مرگ های ناگهانی شده اند

بکار برده است. پاراسلسوس (Paracelsus) اولین کسی بود کهاستفاده از دم

آهنگری را برای دمیدن در ریه اشخاصی که دچار مرگ ناگهانی شده بودند بکار برد.

 

مطالعه بیشتر