تخفیف ویژه پرسشنامه حل تعارض ویکز و فیشر و اوری (CRQ)

تخفیف ویژه پرسشنامه حل تعارض ویکز و فیشر و اوری (CRQ)
نوع فایل
WORD
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
2,000 تومان

توضیحات فایل:

تخفیف ویژه پرسشنامه حل تعارض ویکز و فیشر و اوری (CRQ)

این فایل حاوی پرسشنامه حل تعارض ویکز و فیشر و اوری (CRQ) می باشد که به صورت فرمت  ورد -قابل ویرایش در  ۸ صفحه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.

Afbeeldingsresultaat voor ‫تخفیف ویژه : پرسشنامه حل تعارض ویکز و فیشر و اوری (CRQ)‬‎

تخفیف ویژه : پرسشنامه حل تعارض ویکز و فیشر و اوری (CRQ) (شامل پرسشنامه استاندارد،مولفه،امتیازبندی،تفسیر و روایی – پایایی پرسشنامه)

 

به منظور تهیه ی مقیاس مشکلات رفتاری ابتدا با ۲۰ نفر از معلمان با تجربه ی مدارس ویژه ی دانش آموزان با عقب ماندگی ذهنی مصاحبه شد و از آنان درخواست شد که اختلالات رفتاری رایج این دانش آموزان را بنویسند

 

روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می دهد.معمولاً دامنه ضریب اعتماد آلفای کرونباخ از صفر (۰) به معنای عدم پایداری، تا مثبت یک (۱+) به معنای پایائی کامل قرار می گیرد و هر چه مقدار بدست آمده به عدد مثبت یک نزدیکتر باشد قابلیت اعتماد پرسشنامه بیشتر می شود.

مقصود از روایی یک آزمون یا پرسشنامه، آن خصیصه یا ویژگی ابزار گرد اوری اطلاعات است که مقولاتی را که برای آنها در نظر گرفته شده است تعیین کند.

 

معرفی پرسشنامه:

پرسشنامه حل تعارض CRQ، توسط ویکز (۱۹۹۴) و فیشر و اوری (۱۹۹۱) ساخته شد. این پرسشنامه به عنوان ابزاری برای اندازه گیری ایده های حل تعارض و توانایی شخص در خلق و ارائه راه حل های برنده – برنده و سودمند به حال طرفین تعارض ساخته شد.

عبارات این پرسشنامه ادراک و برداشت پاسخ دهندگان را بر مبنای این که

معمولاً چگونه در رفتارهای خاص مرتبط با تعارض وارد می شوند و میزان

آگاهی آن ها را از موضوع تعارض می سنجد. پرسشنامه CRQ، به عنوان وسیله

ای برای ارتقاء و بهبود درک افراد از تعارض، طراحی و به عنوان ابزاری آموزشی

مورد استفاده قرار گرفته است (علیرضایی، ۱۳۸۸)…………

مطالعه بیشتر