دانلود پاورپوینت بازآفرینی شهری

دانلود پاورپوینت بازآفرینی شهری
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت بازآفرینی شهری

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت بازآفرینی شهری با رویکردی نوین در مداخله در بافت های ناکارآمد شهری در ۱۱ اسلاید بهمراه پاورپوینت بازآفرینی شهری Urban Regeneration بازاندیشی در صورت‌بندی مفهوم در ۱۹ اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد که به مدت یک هفته در ایمیل شما فعال خواهد ماند. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

فهرست پاورپوینت بازآفرینی شهری ۱۱ اسلاید :

بازآفرینی شهری: رویکرد یکپارچه در مرمت شهری
سیر تحول نوسازی و بازآفرینی شهری در جهان
تفاوت اصلی بازآفرینی شهری با دیگر مفاهیم نوسازی و مرمت شهری
ابعاد بازآفرینی شهری
تجدید حیات اقتصادی
اهداف و سیاست‌های تجدید حیات اقتصادی
تجدید حیات کالبدی
تجدید حیات اجتماعی
تجدید حیات محیطی

بخشی از متن:

واژه باز آفرینی (Regeneration)در لغت به معنای بازتولید طبیعی بخشی از یک تمامیت زنده است که در معرض نابودی قرار گرفته است.

باز آفرینی شهر ی مفهومی است گسترده که با فعالیت در زمینه های مختلف همراه است: .۱احیاء رشد مجدد فعالیت های اقتصادی، در مواردی که در فضای عملکردی خلأ وجود داشته باشد، .۲بازگرداندن و احیای مجدد نقش ها و ارزش های اجتماعی در نواحی که دچار محرومیت بوده و یا با اختلال در فعالیت های اجتماعی و کارکردی خود و یا انسجام اجتماعی روبرو هستند، .۳یا احیای کیفیت محیطی یا توازن زیستی در مواردی که با مشکلات خاصی در این حوزه روبرو باشند.

فهرست پاورپوینت بازآفرینی شهری ۱۹ اسلاید :

تعریف باز آفرینی شهر ی (Urban Regeneration)

تجارب باز آفرینی شهر ی (Urban Regeneration)

تجارب ایران در بافت‌های ناکارآمد شهر ی

چالش‌های موجود ؟ مسیر پیش رو ؟

بخشی از متن:

تعریف باز آفرینی شهر ی (Urban Regeneration)

باز آفرینی شهر ی نگرش و اقداماتی جامع و یکپارچه برای حل مشکلات شهر ی در منطقه هدف است که در نهایت به یک پیشرفت و بهبود پایدار اقتصادی کالبدی اجتماعی و محیطی منجر می‌گردد.

-این تعریف حاوی تمام ویژگی‌های اساسی بازآفرینی شهر ی است.

-تعریف فوق در راستای نظرات هوسنر است که با تاکید بر ضعف‌های اساسی گرایشات گذشته، هیچ چارچوب استراتژیک و یکپارچه‌ای برای توسعه مناسب تمام شهر ارائه نمی‌دهند؛ این تعریف همچنین پاسخگوی فراخوان دانیسن به اندیشیدن درخصوص رفع مشکلات از طریق راه‌های هماهنگ و همین‌طور تمرکز بر مناطق کانونی اصلی مشکلات است (دانیسن، ۱۹۹۳،۱۸).

مطالعه بیشتر