فایل WORD کتاب اصول حسابداری ۲ دکتر یحیی حساس یگانه

فایل WORD کتاب اصول حسابداری ۲ دکتر یحیی حساس یگانه
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

شرح مختصر:

فایل WORD کتاب اصول حسابداری ۲ دکتر یحیی حساس یگانه

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت کتاب اصول حسابداری ۲ دکتر یحیی حساس یگانه در حجم ۴۰۴ اسلاید قابل ویرایش آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

گوشه ای از مطلب فایل WORD کتاب اصول حسابداری ۲ دکتر یحیی حساس یگانه

جایگاه درس

•این درس بعداز درس اصول حسابداری ۱ ودر نیمسال دوم رشته حسابداری باید گذرانده شود

سیستم حسابداری دستی
مقدمه:

تاکید بر سیستم حسابداری دستی بر این اساس است که این سیستم ومفاهیم دفاتر روزنامه و معین در دوران نه چندان دوروحتی درسالهای اخیرتوانسته است نیازهای اطلاعاتمالی مؤسسات متوسط و بزرگ را به خوبی مرتفع نماید.

دفاترروزنامه اختصاصی:

در سیستم حسابداری دستی مؤسسات بزرگ هر رویداد مالییا در دفترروزنامه عمومی و یا دریک دفترروزنامه اختصاصی که برای ثبت و پردازش نوع خاصی از رویدادهای مالی پیش بینی شده است ثبت می گردند.

برای رویدادهای مالی تکراری میتوان ازیک دفترروزنامه اختصاصی استفاده نمود . تسریع در ثبت بخشی از رویدادهای مالی خاص در دفتر روزنامه اختصاصی و میزان زمان صرفه جوئی شده برای نقل به حسابهای معین ودفترکل از موارد استفاده دفتر روزنامه اختصاصی است.

اکثررویدا د های مالی (حدود ۹۰ تا ۹۵ درصد ) که در مؤسسات بزرگ به تعداد زیادی واقع می شوند شامل چهار نوع رویداد مالی زیر است که برای ثبت هر یک ازآنها دفترروزنامه اختصاصی مورد نیازمی باشد:

نوع رویدادهای مالی دفتر روزنامه اختصاصی

فروش نسیه دفتر روزنامه فروش

خرید نسیه دفتر روزنامه خرید

دریافتهای نقدی دفترروزنامه دریافتهای نقدی

پرداختهای نقدی دفترروزنامه پرداختهای نقدی

مزایای دفتر روزنامه فروش:

یکی از مزایای دفتر روزنامه فروش آن است که هر رویداد مالی فروش نسیه در یک سطر ثبت می شود در حالی که همین رویداد مالی در دفتر روزنامه عمومی حداقل در سه سطر ثبت می گردد.

مانده حساب کنترل حسابهای دریافتنی در دفتر کل در پایان ماه بایستی مساوی حاصل جمع مانده حسابهای تمام مشتریان در دفترمعین حسابهای دریافتنی باشد.

سطر اول :حسابهای دریافتنی (بدهکاران)به صورت بدهکار

سطر دوم :حساب فروش بصورت بستانکار

سطر سوم :شرح کافی برای این رویداد مالی

تمام حسابهای دریافتنی (بدهکاران) و حسابهای پرداختنی (بستانکاران)در دفترمعین حسابهای دریافتنی و دفتر معین حسابهای پرداختنی که حسابهای آن براساس حروف الفبای نام هر یک از بدهکاران و بستانکاران تفکیک گردیده ، نگهداری می شود .

مطالعه بیشتر