کتاب تفسیر یک خواب زیگموند فروید با فرمت PDF

کتاب تفسیر یک خواب زیگموند فروید با فرمت PDF
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل:

کتاب تفسیر یک خواب زیگموند فروید با فرمت PDF

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل کتاب تفسیر یک خواب زیگموند فروید با فرمت PDF تهیه شده و آماده دانلود شده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

کتاب «تعبیر خواب» یکی از کارهای کلاسیک و منحصر به فرد در تاریخچه  روان‌شناسی است. صرفنظر از این که با نظریه‌های روان‌شناسی فروید موافق باشید یا نه، تأثیر فرهنگی و اهمیت تاریخی این کتاب قابل تردید نیست. برای کسانی که به پژوهش در زمینه  رویا و خواب علاقه‌مندند، این کتاب مقدمه‌ای عالی برای بسیاری از ایده‌های اصلی فروید است.

شرح مختصر:

فروید یک نویسنده  خستگی‌ناپذیر و تأثیرگذار بود که در دوران حیات حرفه‌ایش بیش از ۳۲۰ کتاب و مقاله منتشر نموده است.

او در میان این حجم عظیم کار، کتاب «تعبیر خواب» را به عنوان اثری که مهم‌ترین سهم را در درک افکار انسان داشته است می‌داند و شخصاً به آن بسیار علاقه‌مند بوده است.

فروید می‌گوید:

« ]کتاب تعبیر خواب [ شامل …. با ارزش‌ترین کشفیاتی است که من شانس به دست آوردن آن‌ها را داشته‌ام.»

کتاب تعبیر خواب به تشریح اعتقادات فروید مبنی بر این که خواب‌ها بسیار نمادین هستند و شامل معانی آشکار (محتوای آشکار) و نیز افکار ناخودآگاه (محتوای نهفته) می‌باشند، می‌پردازد. به عقیده فروید، خواب‌ها، آرزوهای ناخودآگاه ما در لباس مبدّل هستند.

علیرغم تمایل فروید به نتیجه‌گیری کلّی، کمبود شواهد علمی، تأکید بیش از حد بر روابط جنسی، و برخی دیده‌گاه‌های افراطی او، این کتاب به عنوان کار مهم و تأثیرگذاری در تاریخچه  روان‌شناسی باقی مانده است.

از کتاب «تعبیر خواب» به عنوان نقطه  شروع روانکاوی، نامبرده می‌شود.

این کتاب، اثر جالب و مهیجی است که استعداد منحصر به فرد فروید را به عنوان یک نویسنده و نظریه پرداز جاه‌طلب آشکار می‌سازد. رؤیاها از دیدگاهِ فروید گونه‌ای از خواستِ تحققِ آرزو در فرد است و وی خواب را بزرگ راهی به درونِ ناخودآگاه می‌دانست.

فروید در این کتاب به طور کلاسیک می‌کوشد تا رؤیا یا خواب را تحلیل کند.

وی برای این منظور نخست به مروری نسبتاً جامعی بر کارهای گذشتگان از زمان‌های دور تا زمانِ حاضر می‌کند و سپس نظریهٔ خود را بازگو می‌نماید.

انسان شرافتمند در رویاهایش نیز شرافتمند خواهد بود ؛ او در برابر وسوسه ها مقاومت خواهد کرد و خود را از نفرت ، حسادت خشم و مفاسد دیگر دور نگاه خواهد داشت ، ولی انسان آلوده به گناه ، قاعدتا در رویاهایش همان تصویری را می یابد که در عالم بیداری پیش چشم خود دارد .

 

مشخصات کتاب تفسیر یک خواب زیگموند فروید:

عنوان : دانلود کتاب تفسیر یک خواب

نویسنده : زیگموند فروید

مترجم: حمید محرمیان

تعداد صفحات : ۱۸

مطالعه بیشتر