دانلود کتاب وضعیت آخر با فرمت pdf

دانلود کتاب وضعیت آخر با فرمت pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
۰ تومان

توضیحات فایل:

دانلود کتاب وضعیت آخر با فرمت pdf

برای حمایت از حقوق ناشرین لینک دانلود فایل حذف شده است

این کتاب را به همه کسانی که کنجکاوی جدی راجع به شخصیت انسان دارند، پیشنهاد می کنیم. این کتاب با در نظر گرفتن اصلی، رفتارهایی که از انسانها سر می زند، بررسی و تحلیل می کند. با خواندن این کتاب و درک مطالب آن خواننده می تواند بر رفتار و گفتار خود با دیگران تسلط یابد و دلیل بروز رفتارهای گوناگون از افراد مختلف را در هر زمان و مکان تحلیل و دلیل آن را درک نماید.

این کتاب یکی از اصلی ترین و یکی از کتب مرجع در زمینه روانشانسی است و به همه علاقه مندان به مباحث روانشناسی توصیه می کنیم این کتاب را حتما بخوانند.

مشخصات:

دانلود کتاب : وضعیت آخر : من خوب هستم – شما خوب هستید

نویسنده : تامس ای . هریس

مترجم : اسماعیل فصیح

تعداد صفحات : ۳۴۸

فرمت:PDF

کیفیت :عالی (آماده پرینت و چاپ)

موضوع : روانکاری ، روانشناسی ، وضعیت افراد ، تحلیل رفتار متقابل ، خودشناسی

کتاب وضعیت آخر : من خوب هستم – شما خوب هستید

«وضعیت آخر» نوشته تامس ای. هریس ( -۱۹۱۳) ، روان‌پزشک برجسته امریکایی است. شاید یکی از وجوه مهم و دلایل اقبال بسیار زیاد فارسی‌زبانان به کتاب «وضعیت آخر» ، مترجم آن یعنی اسماعیل فصیح ( ۱۳۸۸-۱۳۱۳) ، نویسنده برجسته ایرانی و خالق رمان ماندگار «ثریا در اغما» باشد.

هریس در کتاب «وضعیت آخر» ، که در زبان انگلیسی با عنوان «من خوب هستم ، شما خوب هستید» منتشر شده ، بر این باور است که این کتاب برای یافتن پاسخ مردمانی است که می‌خواهند بدانند مغز و ذهن آدمی چگونه کار می‌کند و علت رفتارهای مختلف ما چیست.

«وضعیت آخر» شامل پژوهش‌ها و جست‌وجو‌های سی‌ساله علم پزشکی و دربرگیرنده همه مشاهده‌ها و تحقیقات نویسنده است که با روش «تحلیل رفتار متقابل» ، مسائل مختلف شخصی و اجتماعی را بررسی و به‌دقت تحلیل می‌کند.

به باور هریس «تحلیل رفتار متقابل» واقع‌بینانه است ، زیرا بیمار را با این واقعیت مواجه می‌کند که صرف‌نظر از هر آنچه در گذشته اتفاق افتاده ، او خود مسئول آنچه در آینده اتفاق می‌افتد ، خواهد بود.

علاوه بر این ، اشخاص را قادر به تغییر می‌سازد تا بتوانند در خود نوعی کنترل شخصی و جهت‌یابی شخصی ایجاد کنند و همچنین به این واقعیت دست یابند که همواره آزادیِ حق انتخاب دارند. مهم‌ترین جنبه موفقیت‌آمیز «تحلیل رفتار متقابل» این است که به بیماران وسیله‌ای می‌دهد تا خودشان بتوانند از آن در همه جا استفاده کنند. هریس در کتاب «وضعیت آخر» روان و شخصیت هر فرد را به سه بخش تقسیم می‌کند: کودک ، بالغ و والد….

مطالعه بیشتر

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.