مقایسه تطبیقی آموزش و پرورش ایران و سوئیس (ppt+pdf)

مقایسه تطبیقی آموزش و پرورش ایران و سوئیس (ppt+pdf)
نوع فایل
pdf+ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

مقایسه تطبیقی آموزش و پرورش ایران و سوئیس (ppt+pdf)

کاربران عزیز ، در این بخش پاورپوینت مقایسه تطبیقی آموزش و پرورش ایران و سوئیس در ۱۵ اسلاید قابل ویرایش بهمراه مقاله مقایسه نظام آموزش و پرورش ابتدایی ایران و سوئیس ویرایش سال ۹۹ درس آموزش و پرورش تطبیقی /علوم تربیتی در ۸ صفحه با فرمت پی دی اف در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت مقایسه تطبیقی آموزش و پرورش ایران و سوئیس،متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۲

چکیده

آموزش و پرورش کلید فتح آینده است و از دیر باز انتظار از آموزش و پرورش آن بوده که انسان های فردارا تربیت کند و نسل امروز را برای زندگی در جامعه ی فردا آماده سازد. بنابراین ضرورت دارد برنامه ریزان و سیاست گذاران آموزشی، معلمان و مسئولان آموزش و پرورش، الزامات و مقتضیات زندگی فردا رابشناسند تا بتوانند دانش و بینش لازم را در کودکان و نوجوانان برای فعالیت در جامعه ی فردا پرورش دهند. در راستای این سیاست، شناسایی ویژگی های آموزش و پرورش کارا و اثر بخش از اهمیت خاص برخوردار است.

مقاله حاضر در صدد شناخت ابعاد آموزش و پروزش کشور ایران با دیگر کشور های اروپایی(سوئیس) نگاشته شده که پس از ذکر مقدمه، مطالبی پیرامون سیر تحول و آموزش و پرورش کنونی۲کشور مذکور و سپس مقایسه ی آن ها و ارائه ی راهکارهایی واقع بینانه و عملی جهت بهبود آموزش وپرورش کشورمان شده است. روش جمع آوری اطلاعات تلفیقی از روش مطالعاتی کتابخانه ای و دیگر منابعاطلاعاتی است بدین صورت که ابتدا مطالب جمع آوری شده اند و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اند وسپس در ساختار مقاله به کار رفته اند . مقاله ی حاضر به صورت توصیفی – تحلیلی می باشد.

واژگان کلیدی:

آموزش و پرورش، معلمان، دانش آموزان، مقایسه، ایران و سوئیس.

محتوای اسلاید ۶

برخی از وظایف وزارت آموزش و پرورش ایران

۱-تشکیل شورای عالی آموزش وپرورش

۲-تشکیل شورای منطقهای که حدود و وظایف و اختیارات آن به تصویب مجلس خواهد رسید.

۳-تهیه و پیشنهاد برنامههای میان مدت و بلند مدت در جهت تأمین اهداف آموزش و پرورش

۴-هماهنگی با وزارتین فرهنگ و آموزش عالی و بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و سایر دستگاههایی که به نحوی در امر آموزش دخالت دارند در جهت هماهنگ ساختن آموزشها در چهار چوب نظام آموزش کشور

۵-زیر پوشش قرار دادن کلیه کودکان لازمالتعلیم و تقویت نهضت سواد آموزی

۶- آموزش مستمر معلمان و کارکنان وزارت آموزش و پرورش به منظور ارتقا سطح توانایی شغلی آنها

مطالعه بیشتر