کتاب فلسفه ذهن مل تامپسون

کتاب فلسفه ذهن مل تامپسون
نوع فایل
ppt
حجم فایل
نویسنده
دسته بندی
7,900 تومان

توضیحات فایل:

کتاب فلسفه ذهن مل تامپسون

دانشجویان و کاربران گرامی ،این فایل حاوی مطالعه چهار فصل از کتاب آشنایی با فلسفه ذهن مل تامپسون با فرمت پاورپوینت غیر قابل ویرایش می باشد که در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

محتویات فایل:

پاورپوینت بخش مقدمه و فصل اول:از یونانیان تا شانزدهم در ۲۵ اسلاید

پاورپوینت فصل دوم :دوگانه انگاری در ۳۲ اسلاید

پاورپوینت فصل سوم :علوم شناختی در ۳۹ اسلاید

پاورپوینت فصل چهارم :ذهن و نظریه ی معرفت در ۱۵ اسلاید

کتاب آشنایی با فلسفه‌ ذهن

کتاب آشنایی با فلسفه‌ ذهن اثر مل تامپسون در باب فلسفهٔ ذهن، یکی از شاخه‌های فلسفه، نگاشته شده است. فلسفهٔ ذهن به عنوان بخشی از فلسفهٔ تحلیلی، به ذهن، حالات ذهنی، رابطهٔ آن با بدن فیزیکی ما و نیز سایر مسائل مهم مربوط به آن همچون آگاهی، خودآگاهی، اراده آزاد و جبر و اختیار می‌پردازد.از سویی نظریه‌هایی همچون دوگانه انگاری، کارکردگرایی، این همانی ذهن و بدن و این همانی شخصی، روابطی را بین اجزای وجودی فلسفهٔ ذهن برپا می‌دارند و به مباحث مربوط می‌پردازند که همواره تأمل برانگیز بوده و هست.

کتاب آشنایی با فلسفه‌ ذهن با کتاب‌هایی که در باب فلسفه ذهن می‌شناسیم و البته، همهٔ آن‌ها ارزش و اعتبار بسیار دارند، تفاوت‌هایی اساسی دارد که نخستین آن، تفاوت در ساده نویسی مطالب است (البته اگر این مطلب حمل بر تقلیل دادن مطالب فلسفی به آن چه در واقع هستند، نباشد)؛ به طوری که می‌توان آن را در زمرهٔ کتاب‌های «فهمِ فلسفه» قرار داد.با توجه به جوان‌تر بودن این رشته از فلسفه، و این نکته که واژگان مورد استفاده در ادبیات این فلسفه هنوز به طور کامل و یک‌دست به فارسی برگردانده نشده‌اند و گاه مترجمان متون و مقالات فلسفهٔ ذهن ناگزیر به واژه سازی‌اند، سلاست بیان و روانی متن این کتاب در توضیح صریح واژگان پیچیدهٔ فلسفه ذهن ارزشی پربها دارد که نباید دور از ذهن بماند.

دومین تفاوت، کوشش هر چه بیشتر مل تامپسون در بیان مطالب پیچیده در قالب مثال‌های عینی و روزمره است که آن را از سایر کتب هم نام خود متمایز می‌کند. وجه تمایز دیگری که در نگارش این کتاب از نظر هیچ مخاطبی دور نمی‌ماند این است که مل تامپسون در کنار بیان مطالب با محوریت فلسفهٔ ذهن، قائل به رعایت توالی مطالب از جهت تاریخ فلسفهٔ آن‌ها بوده است.

مطالعه بیشتر