اخلاق حرفه ای در مشاوره word

اخلاق حرفه ای در مشاوره word
نوع فایل
word
حجم فایل
26kb
نویسنده
دسته بندی
5,900 تومان

توضیحات فایل

اخلاق حرفه ای در مشاوره word

دانشجویان و کاربران گرامی،این فایل حاوی مطالعه فایل ورد اصول اخلاق حرفه ای در مشاوره در ۶ صفحه قابل ویرایش می باشد که پس از پرداخت آنلاین می توانید این محصول را دانلود و دریافت نمائید.

بخشی از متن فایل ورد:

خود مختاری مراجع:

این اصل بدین معناست که مراجع در انتخاب، ادامه و پایان بخشیدن به جریان مشاوره کاملا آزاد است و هیچ فرد حقیقی یا حقوقی نباید او را نسبت به دریافت خدمات مشاوره مجبور کند. هرچند در فرهنگ ما رایج است که معمولا والدین مراجع یا همسر وی برای دریافت خدمات مشاوره اقدام می کند و معمولا با مراجعانی روبرو هستیم که در ابتدای مشاوره یا درمان از مقاومت نسبی برخوردارند.

دراینجا شایسته است این سئوال مهم مطرح گردد که: «آیا در شرایط تنش زا و زمانی که فرد درگیر مشکلات متعددی است آیا وی به تنهایی قادر به تشخیص تصمیم درست مبنی بر استفاده یا عدم استفاده از خدمات مشاوره ای است؟». به ویژه زمانی که حتی از سوی اطرافیان مورد تمسخر، طرد یا سایر مصادیق سوء رفتار قرار گرفته است. بطور حتم پاسخ، منفی است و ما شاهد نتایج بسیار اسفناکی برای آن دسته از افراد هستیم که در چرخه رفتارهای معیوب خود گیر کرده اند و قادر به کمک گرفتن از دیگران نیستند و به بیان بهتر هنر کمک خواستن را بلد نیستند. به نظر می رسد برای تضمین سودمندی خدمات مشاوره ای بهتر باشد که فرهنگ کمک رسانی بیش از پیش مورد تبلیغ و اشاعه قرار گیرد و همگان نسبت به دریافت خدمات یاورانه مورد ترغیب واقع شوند.

اصل خودمختاری بدین معناست که صرفنظر از هرگونه شرایطی که مراجع درگیر آن است هیچ فردی نباید وی را در ارتباط با تغییر در شرایط اضطرار قرار دهد. مراجع بایستی فرصت تفکر و تصمیم گیری را برای خود خلق کند و ما روان شناسان و مشاوران مهم تر از نقش حرفه ای دارای نقش انسانی و یاورانه هستیم و می توانیم با ثبات در رفتارهای مثبت خودمان در موقعیت های مختلف زندگی مبلغ خوبی برای گرایش افراد به استفاده از خدمات حرفه ای باشیم….

فهرست و عناوین اصول اخلاق حرفه ای در مشاوره :

خودمختاری مراجع

سودمندی

رازداری

صلاحیت حرفه ای

خودارتقایی

ممنوعیت روابط دو یا چند گانه

ارجاع

مسئولیت پذیری

عدم پذیرش هدیه

پیگیری

چند نکته مهم

همپوشانی برخی از اصول اخلاق حرفه ای

تفاوت اصول اخلاق حرفه ای و نظام نامه اخلاق حرفه ای

آفات اصول اخلاق حرفه ای

مطالعه بیشتر