پرسشنامه سبک های مقابله ای لازاروس 

پرسشنامه سبک های مقابله ای لازاروس 
نوع فایل
pdf+word
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
5,000 تومان

توضیحات فایل:

پرسشنامه سبک های مقابله ای لازاروس

کاربران گرامی محتوای این فایل ،پکیج پرسشنامه راهبردهای مقابله ای لازاروس wocq می باشد که در قالب ورد_ قابل ویرایش بهمراه فایل پی دی اف تهیه و تدوین شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد .امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد . در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از وبسایت ما با مناسب ترین قیمت خریداری و دانلود نمایید.

پرسشنامه سبک های مقابله ای لازاروس 

توسط لازاروس و فولکمن تهیه شده است و دارای ۶۶ سوال است. نمره گذاری بر اساس یک مقیاس لیکرت ۴ گزینه ای (از ۱ تا ۴) نمره گذاری می شود. این آزمون هشت شیوه مقابله ای را به دو دسته مسأله مدار و هیجان مدار تقسیم می کند. شیوه های مسأله مدار عبارتند از: جستجوی حمایت اجتماعی، مسئولیت پذیری، مسأله گشایی برنامه ریزی شده و ارزیابی مجدد مثبت. شیوه های مقابله هیجان مدار عبارتند از: رویارویی، دوری گزینی، فرار – اجتناب و خویشتن داری. لازاروس ثبات درونی ۶۶/۰ تا ۷۹/۰ را برای هر یک از سبک های مقابله ای گزارش کرده است. در پژوهش رستمی (۱۳۹۱) آلفای کرونباخ کلی آزمون ۸۷/۰ به دست آمد. در این پژوهش نیز آلفای کرونباخ برای کل مقیاس ۷۲/۰ به دست آمد.

اعتبار پرسشنامه ازطریق آزمایش ثبات درونی اندازه های مقابله ای که به وسیله ضریب آلفای کرونباخ بدست آمده است مناسب تشخیص داده شده . آلدوین وریونسون نیز پرسشنامه تجدید نظر شده راههای مقابله ای را تحلیل  عملی کرده و اعتبار آن را تایید کرده اند.(به نقل از آقا یوسفی۱۳۸۰)

از آنجا که راهبردهای توصیف شده ،راهبردهایی هستند که افراد گزارش کرده اند که در مقابله با خواستهای موقعیتهای تنیدگی زا آنها را بکار می برند. پرسشنامه راههای مقابله ای  روایی صوری دارد.

پرسشنامه راهبردهای مقابله ای لازاروس و فولکمن با نمره گذاری، روایی و پایایی

پایایی و روایی: دارد (فارسی)

نوع فایل: (word)

مولفه : دارد (سوالات مربوط به هر مولفه مشخص است)

 منبع: دارد

 تفسیر و نمره گذاری: دارد

مطالعه بیشتر