دانلود مقاله مدل های کمی در شهرسازی

دانلود مقاله مدل های کمی در شهرسازی
نوع فایل
pdf+ppt + word
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود مقاله مدل های کمی در شهرسازی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل مقاله مدل های کمی در شهرسازی : شهرنشینی، کشیدن و جایگزینی دینامیک با فرمت ppt ، word و pdf می باشد که پس از پرداخت آنلاین ،میتوانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید.در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن:

چکیده

جغرافیدانان، فرضیه ای را پیش بینی کرده اند که تغییر ناگهانی محیط های جغرافیایی منجر به برچیدن فرهنگ سنتی می شود که در نتیجه ضعف جمعی ملیت را ایجاد می کند.با تجزیه و تحلیل کمی مدل سازی ریاضی،علیت بین شهرنشینی و ز یست شناسی مورد بحث قرار گرفته است و نظریه پویش جایگزنی مورد  بررسی قرارار گرفته است .

به منظور جلوگیری از سوء استفاده از یک ملت رویکرد به حل مشکلات ناشی از شهرنشینی سریع، بازسازی است محیط جغرافیایی به طوری که فرهنگ روستایی به طور طبیعی توسط فرهنگ شهری جایگزین شود.

معرفی

یک فرایند پیچیده پویا است که بر اساس رشد جمعیت شهری و مهاجرت جمعیت روستایی است.

فرایند شهرسازی شامل دو فرآیند جغرافیایی غیر خطی است: یکی افزایش تدریجی نسبت جمعیت شهری و جمعیت کل )تغییر کمی) که نشاندهنده حرکت جمعیت روستایی به مناطق شهری  وتمرکزاست ، و دیگر ی تغییرات اجتماعی مردم در مناطق شهری از روستایی به یک شیوه زندگی شهری است (تغییر کیفی) که نشاندهنده عنوان شهرنشینی است. (Knox، ۲۰۰۵؛ Zhou، ۱۹۹۵)

دینامیک جایگزینی، یک نظریه جدید غیر خطی است تا کشف علیت بین زایش و رشد سریع شهرنشینی را بررسی کند.

شهرنشینی یک فرایند جایگزینی جمعیت است .

بخش ۱ :روابط بین شهرنشینی و زیست محیطی آشکار خواهد شد.

در بخش ۲، نظریه جایگزینی دینامی

مطالعه بیشتر