دانلود خلاصه کتاب آسیب شناسی ورزشی جلد ۱ و ۲ دکتر ابوالفضل فراهانی

دانلود خلاصه کتاب آسیب شناسی ورزشی جلد ۱ و ۲ دکتر ابوالفضل فراهانی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
11mb
نویسنده
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه کتاب آسیب شناسی ورزشی جلد ۱ و ۲ دکتر ابوالفضل فراهانی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود خلاصه کتاب آسیب شناسی ورزشی جلد ۱ و ۲ دکتر ابوالفضل فراهانی آذر آقایاری (رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی) دانشگاه پیام نور در ۲۲۰ اسلاید قابل ویرایش می باشد که پس از پرداخت آنلاین ،میتوانید این محصول را دریافت و دانلود نمایید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

پاورپوینت و خلاصه کتاب آسیب شناسی ورزشی ۱ و ۲

در قالب ppt و در ۲۲۰ اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

جلد اول:

فصل اول‌:
آسیب های وارده به سیستم عضلانی- وتری‌

فصل دوم‌:
آشنایی با کبودی‌، خون مردگی‌، کوفتگی و شکستگی‌

فصل سوم‌:
آشنایی با دررفتگی و کشیدگی‌

فصل چهارم‌:
مراقبت های کلی در رابطه با آسیب های متداول در ورزش

جلد دوم:

فصل اول:
آشنایی با آسیب های ورزشی رایج در برخی از رشته های ورزشی

بخشی از متن پاورپوینت :

فصل اول
آسیبهای وارده به سیستم عضلانی وتری
آسیبهای عضلانی
عضله قدرت لازم برای حرکت بدن را فراهم می کند. عضله با استحکام زیادی توسط تاندون خود به استخوان چسبیده و به واسطه انقباض عضلانی ، استخوانهای بدن حرکت می کنند. کار عضلالانی در هنگام فعالیت ورزشی چندین برابر می شود.
به عنوان مثال در هنگام شوت زدن عضلات پا با نیرویی چندین برابر بیشتر از راه رفتن منقبض می شوند و در طی چندین ساعت راه رفتن یا دویدن این عضله است که وضعیت بدن را حفظ می کند.

انقباض عضلانی پاسخی است که به یک رفلکس نخاعی مربوط می شود. به این معنی که در صورت نیاز به انقباض یا حرکت بدن، نخاع خود به تنهایی و یا با دستوراتی که از قشر مغز دریافت می کند پیامی ارسال می دارد که طی آن عضله را وادار به انقباض می کند…

مطالعه بیشتر