دانلود پاورپوینت فصل دوم کتاب نظریه‌های حسابرسی جواد رضازاده

دانلود پاورپوینت فصل دوم کتاب نظریه‌های حسابرسی جواد رضازاده
نوع فایل
pdf+ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
11,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فصل دوم کتاب نظریه‌های حسابرسی جواد رضازاده

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت فصل دوم کتاب نظریه‌های حسابرسی جواد رضازاده با عنوان نظریه نمایندگی می باشد که در قالب ppt در ۲۷ اسلاید قابل ویرایش و خلاصه ای دیگر در قالب pdf در ۲۷ صفحه اسلایدوار تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپوینت فصل دوم کتاب نظریه‌های حسابرسی جواد رضازاده :

فهرست

تعریف نظریه نمایندگی

تضاد منافع وهزینه های نمایندگی

عدم تقارن اطلاعاتی

انتخاب نادرست وخطر اخلاقی

محیط اطلاعاتی غنی

هزینه های نمایندگی قرض

رونالد کوز (۱۹۳۷)، اقتصاددان معروف، برای اولین بار واژه «شرکت» را به عنوان نظامی متشکل از روابط تعریف کرد که به محض تخصیص منابع اقتصادی متعلق به شخص مالک به فعالیت های تجاری به وجود می آید. او در ادامه بیان می کند که فعالیت در بازار آزاد و استفاده از ساز و کار قیمت بازار، هزینه دارد. علاوه بر این با تشکیل شرکت نمی توان هزینه های مذاکره و عقد قراردادهای جدید بین طرفین معاملات را به طور کامل از بین برد، اما می توان این هزینه ها را به مقدار زیادی کاهش داد.

به این ترتیب او نتیجه می گیرد که تشکیل شرکت برای اداره منابع اقتصادی منجر به صرفه جویی در هزینه معاملات میشود.تحقیق اثرگذار کوز (۱۹۳۷) درباره نظریه شرکت، سرآغازی برای تحقیق بیشتر درباره ویژگیهای شرکت بود.

به نظر آرمن آلکیان” و هارولد دمستزا (۱۹۷۲) شرایط یا انواع دیگر سازماندهی شرکت وجود دارد که براساس آن می توان منابع را با هزینه کمتری اداره کرد. آنها شرکت را ساختاری قراردادی میدانند که در میان تمامی قراردادهای منعقد شده با مالکان منابع اقتصادی ورودی به شرکت، یکی از طرفین قرارداد همیشه حضور دارد. شخص مورد اشاره به طور مستقل مذاکرات مربوط به عقد قراردادهای مختلف با مالکان منابع اقتصادی ورودی به شرکت را به جریان می اندازد و آخرین ادعا را نسبت به منابع شرکت دارد و حق دارد موقعیت استثنایی قراردادی خود را به دیگران بفروشد….

مطالعه بیشتر