دانلود خلاصه کتاب مبانی آموزش علوم تجربی در دوره ابتدایی pdf ، ppt و word

دانلود خلاصه کتاب مبانی آموزش علوم تجربی در دوره ابتدایی pdf ، ppt و word
نوع فایل
pdf+word+ppt
حجم فایل
15mb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه کتاب مبانی آموزش علوم تجربی در دوره ابتدایی pdf ، ppt و word

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود خلاصه کتاب مبانی آموزش علوم تجربی در دوره ابتدایی بهمراه تکالیف و فعالیت های این درس مناسب برای تدریس علوم تجربی در دوره ابتدایی برای مربیان و معلمان این مقطع آموزشی می باشد که با فرمت pdf ، ppt و word در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

دانلود خلاصه کتاب مبانی آموزش علوم تجربی در دوره ابتدایی

بخشی از متن پاورپوینت:

بازی برای تقویت مهارت مشاهده و حواس پنجگانه

تقویت حواس پنجگانه: حواس پنجگانه ما عبارتند از: حس لامسه.حس چشایی.حس بویایی.حس شنوایی.حس بینایی.

حس لامسه: بچه‌ها با هر خلق و خو و خصوصیات اخلاقی که باشند، از نزدیک شدن به پدر و مادرشان لذت می‌برند. تماس فیزیکی پوست با پوست کودک با پدر و مادرش، احساس امنیت و آرامش را از به نوزاد القا می‌کند.این نوع از تماس در رشد سالم کودک بسیار اهمیت دارد. پوست کوچولوها فوق العاده حساس است، پس در تماس با پوست آنها باید احتیاط کنید. شما برای ایجاد این ارتباط می‌توانید به عنوان قسمتی روتین معمول در زمان حمام و زمان خواب، با ملایمت دست ها و پاهای فسقلی را ماساژ دهید.

این کار به شدت به آرام گرفتن آنها در پایان روز کمک می‌‌کند.یکی از بازی‌های لذت بخش برای بچه‌ها این است که جسم پارچه‌ای نرمی به آنها بدهید تا با دستانشان آنها را لمس و بازی کنند. البته باید مطمئن باشید شی تیز نباشد، تمیز بوده و آنقدر بزرگ باشد که کوچولو نتواند آن را قورت دهد. بعضی از اشیا محبوب کوچولوها عبارتند از : روسری، اسفنج ها، پارچه های ابریشمی، بند ها، حوله ها، صفحه ها و حتی مقوا.

دو نوع بازی دیگر برای حس لامسه میتوان به کاربرد:

-از دانش آموز بخواهید چشمهایش را ببندد و اشیایی را در دست او قرار دهید تا بر اساس زبری یا صافی آن ها را به دو دسته تقسیم کند.مشابه تمرین فوق را با اشیا سرد و گرم انجام دهید.از دانش آموز بخواهید چشمهایش را ببندد و دو شی به طور همزمان در دست های او قرار دهید. دانش آموز باید پس از لمس اشیاء بگوید آنها مثل هم هستند یا متفاوتند..

مطالعه بیشتر