دانلود پاورپوینت فصل اول کتاب اخلاق و احکام کسب و کار

دانلود پاورپوینت فصل اول کتاب اخلاق و احکام کسب و کار
نوع فایل
ppt
حجم فایل
3mb
نویسنده
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فصل اول کتاب اخلاق و احکام کسب و کار (بر مبنای مدیریت و معارف اسلامی)

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت فصل اول : اخلاق کسب و کار از کتاب اخلاق و احکام کسب و کار (بر مبنای مدیریت و معارف اسلامی) اثر علیرضا زمانیان، حامد طالبی، فاطمه عزیزی با فرمت ppt در ۲۵ اسلاید قابل ویرایش می باشد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود پاورپوینت فصل اول کتاب اخلاق و احکام کسب و کار

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت ،متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

محتوای اسلاید ۲

اهداف این فصل

شما پس از مطالعه این فصل می توانید:

تعاریف و مفهوم کسب و کار*اخلاق اسلامی رابیان کنید.

نظروعقیده مکاتب مختلف را در خصوص اخلاق کسب و کار توضیح دهید.

پیوند کسب و کار با اخلاق مدیریت را تشریح کنید.

اصول ارزش های اخلاقی حاکم بر مدیریت کسب و کار را برشمارید.

محتوای اسلاید ۵

اخلاق:

اخلاق : جمع خُلق وخُلُق است به معنای:سرشت * خوی*طبیعت وامثال آن؛که به معنای صورت درونی وباطنی وناپیدای آدمی به کارمی رودکه بابصیرت درک می شود؛درمقابل خَلق که به صورت ظاهری انسان گفته می شود،که باچشم قابل رویت است.

اخلاق دراصطلاح اندیشمندان : هرگونه صفت نفسانی است که موجب پیدایش کارهای خوب یابدمی شود؛چه آن صورت نفسانی به صورت پایداروراسخ باشد وچه به صورت ناپایداروغیرراسخ وچه ازروی تامل اواندیشه صادرشودیابدون  تفکروتامل.

شایع ترین کاربرداصطلاحی اخلاق درمیان اندیشمندان اسلامی عبارت است از:صفات نفسانی راسخ وپایداری که موجب می شوندافعالی متناسب باآن صفات به سهولت وبدون نیازبه تامل وتفکرازآدمی صادرشود.

محتوای اسلاید ۲۳

ارزش ذینفعان :

سرمایه ای که مدیران بر اساس آن، اطمینان و اعتماد افراد ذینفع در یک سازمان را جلب کرده و در جهت منافع آنها عمل می کنند. امروزه اکثر شرکت ها با پی بردن به اهمیت مدیریت اخلاق، به تدوین کدهای اخلاق ورفتار پرداخته اند. برای مثال منشور اخلاقی و رفتار فردی شرکت الف عبارتست از:

۱- احترام به قوانین و ضوابط سازمانی و رعایت آنها ۲- صداقت در کردار، گفتار، رفتار ٣- حفظ اسرار و عدم ارائه اطلاعات محرمانه سازمان به دیگران ۴- مشارکت فعال در پیشبرد امور شرکت، تعهد به فعالیتهای گروهی و یاری رسانی به دیگران ۵- وفاداری و احساس مسئولیت نسبت به سازمان، ترجیح دادن منافع شرکت به منافع شخصی و دفاع از حریم شرکت در جامعه ۶- داشتن وجدان کاری و به کاربردن تمام سعی و توان خود برای انجام وظایف محوله.

مطالعه بیشتر