دانلود پاورپوینت فصل پنجم تاریخ تحلیلی صدر اسلام محمد نصیری (ویراست دوم )

دانلود پاورپوینت فصل پنجم تاریخ تحلیلی صدر اسلام محمد نصیری (ویراست دوم )
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فصل پنجم تاریخ تحلیلی صدر اسلام محمد نصیری (ویراست دوم )

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت فصل پنجم کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام محمد نصیری (ویراست دوم ) می باشد که با فرمت ppt در ۲۳ اسلاید قابل ویرایش بسیار با کیفیت و حرفه ای تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

کتاب تاریخ تحلیلی صدر اسلام عنوان کتابی است نوشته محمد نصیری که در بیشتر دانشگاه های کشور برای تدریس مبحث بررسی تاریخ دوره ابتدایی اسلام و سرگذشت زندگی پیامبر (ص) تا شهادت امام حسین (ع) استفاده می شود. محمد نصیری عضو هیئت علمی مرکز مطالعات و تحقیقات ادیان و مذاهب می باشد و در کار تدوین این کتاب نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نیز مشارکت داشته است. با آن که این درس برای همه دانشجویان در دوره کارشناسی در همه رشته ها به صورت اختیاری وجود دارد ولی گذراندن این درس برای تقریبا همگان الزامی می باشد.

بخشی از متن پاورپوینت:

فهرست

مقدمه: سرشت حق‏جوى انسان

جریان سقیفه و شکل گیری خلافت – خلافت ابوبکر (۱۳-۱۱ ق.)

جنگ های رده و واقعیت از دین برگشتگان

گذر از در خانه فاطمه

فدک نمادى از معنایى عظیم

خلافت عمر بن خطاب (۲۳-۱۳ ق.)

انگیزه‏ها و اسباب فتوحات

ممنوعیت نگارش احادیث

خلافت عثمان (۳۵-۲۴ق.)

کارگزاران خلفا – الف) کارگزاران ابوبکر

ب) کارگزاران خلیفه دوم

ج) کارگزاران خلیفه سوم

اختلاف مصحف‏ها

فصل پنجم: از سقیفه تا قتل عثمان

مقدمه:سرشت حق‏جوى انسان‏

پافشارى گروه‏هاى انسانى بر مسایلى چون جانشینى پیامبراکرم )ص( نشان‏دهنده آن است که:

  1. انسان حتی با گذشت قرن ها همه نیروهاى حیاتى را بسیج مى‏کند تا در پى اثبات و توجیه باورهایش گرد فراموشى بر موضوع مورد اعتقادش نپاشد.
  2. بسیارى از متفکران ملل غیرمسلمان در موضوع خلافت و «بیان حق» و شخصیت مردان صحنه خلافت، با اندیشه، منطق و استدلال وارد میدان مطالعه، تحقیق و اظهار نظر شده‏اند؛ چنانکه همه انسانهاى آگاه هنوز از حکم نادرست علیه سقراط، گالیله و … تأسف مى‏خورند.

مطالعه بیشتر