دانلود پاورپوینت توسعه ، فرهنگ و آموزش

دانلود پاورپوینت توسعه ، فرهنگ و آموزش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
451kb
نویسنده
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت توسعه ، فرهنگ و آموزش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل با کیفیت ترین و جامع ترین تحقیق پاورپوینت توسعه ، فرهنگ و آموزش با فرمت ppt در ۲۰ اسلاید قابل ویرایش می باشد. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپوینت:

محتوای اسلاید ۲

موضوع بحث این مقاله ابعاد پرورش فرهنگی مورد نیاز در فرایند توسعه اقتصادی است.لذا به این نکات پرداخته می شود که ارتباط بین فرهنگ و توسعه اقتصادی چیست؟ ویزگی های فرهنگی لازم برای توسعه اقتصادی کدامند؟ ایا فرهنگ حاکم بر جامعه ما برای تحقق توسعه اقتصادی مناسب است؟

قبل از ورود به این مباحث ابتدا لازم است که مفاهیم توسعه اقتصادی و فرهنگ توضیح داده شود

تعاریف توسعه اقتصادی و فرهنگ

توسعه یک مفهوم علمی است و نباید تعریف این مفهوم را به سلیقه و برداشتهای شخصی محدود کرد و باید به تعریف علمی از ان پرداخت.به این منظور به طور خلاصه باید اشاره کنیم که اولا ،مفهوم توسعه اقتصادی مفهومی عینی است نه مفهومی ذهنی و ثانیا،مفهوم توسعه اقتصادی مفهومی تاریخی است نه مفهومی ازلی و ابدی.لذا برای شناخت این مفهوم از دید علمی می توان از دو روش استفاده کرد:اول روش مطالعه عینی پدیده توسعه یافتگی و دوم،روش مطالعه تاریخی این مفهوم.

محتوای اسلاید ۱۲

مبانی نظری ارتباط فرهنگ و توسعه اقتصادی

قسمت اعظم رفتار انسانی، براساس باورهای فرهنگی صورت میگیرد. پس فرهنگ پایه رفتارهای انسانی به شمار میرودولذا بخش قابل توجهی از رفتار های اقتصادی نیز براین بنیان استوار است. بنابراین توسعه اقتصادی که مستلزم انجام رفتارهای خاص و ویژه در زمینه های مختلف زندگی انسان است،به فرهنگ و باورهای فرهنگی وابستگی بسیار زیادی دارد. به همین دلیل است که در تمثیل درخت توسعه اقتصادی ،باورهای فرهنگی ریشه درخت معرفی شده است.به این ترتیب مشخص است که توسعه اقتصادی نیازمند باورهای فرهنگی مناسب و سازگار با توسعه است.

مطالعه بیشتر