دانلود جزوه جرم شناسی کودکان و نوجوانان word

دانلود جزوه جرم شناسی کودکان و نوجوانان word
نوع فایل
word
حجم فایل
45kb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه جرم شناسی کودکان و نوجوانان word

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه جرم شناسی کودکان و نوجوانان مشروح تقریرات دکتر مهرداد رهنورد ویرایش سال ۱۳۹۹ـ۱۴۰۰ می باشد که با فرمت word در ۲۸ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن جزوه جرم شناسی کودکان و نوجوانان:

کلیات:

با چشم انداز جرم شناسی می توان به قاضی بهتری تبدیل شد. به طور مثال در سال ۹۶ با اضافه شدن ماده ۴۵ به جرایم مواد مخدر، منجر به  کاهش شدید موارد اعدام شد. ۵۰۰۰ اعدامی در صف مرگ بودند و۳۰۰۰ نفر با این ماده اعدامشان لغو شد و به آن ها حبس ابد خورد و بعضی از آن ها حبسشان به ۲۰ سال تقلیل پیدا کرد و بعضی نیز با ۱۴ سال زندان آزاد می شدند.

موضوع این است؛ زمانی که یک قاضی صرفاً بحث های عادی حقوق جزایی را می خوانند و از تصویب چنین قانونی آگاه باشد، زود حکم اعدام را صادر و اجرا می کند تا مجرمین مشمول این قانون جدید نشوند ولی قاضی دیگری وجود دارد که با دانش جرم شناسی و کیفر شناسی آشنا است. این فرد تا تصویب قانون جدید در سال ۹۶ بسیاری از احکام اعدام را به درازا کشاند تا مشمول قانون جدید شوند. این نشان می دهد که جرمشناسی و کیفر شناسی تا چه اندازه می تواند روی سیستم عدالت کیفری تاثیر بگذارد.

فهرست:

کلیات

تفاوت علوم جنایی تجربی و علوم جنایی محض

پیشگیری اجتماعی

پیوند اجتماعی

نقش شرمندگی

سندروم پس از فاجعه

انواع بزه دیدگی کودکان

سیاست تسامح صفر

علل بالا بودن ارقام سیاه کودک آزاری

تفاوت سرزنشگری سازنده (بازپذیرنده) از سرزشنگری مخرب

بررسی پرونده بیجه قاتل سریالی پاک داشتی

مطالعه بیشتر