دانلود فایل بررسی جرایم یقه سفید از منظر حقوق کیفری و جرم‌شناسی

دانلود فایل بررسی جرایم یقه سفید از منظر حقوق کیفری و جرم‌شناسی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل بررسی جرایم یقه سفید از منظر حقوق کیفری و جرم‌شناسی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل تحقیق پاورپوینت درس جرم شناسی با موضوع : بررسی جرایم یقه سفید از منظر حقوق کیفری و جرم‌ شناسی می باشد که با فرمت ppt در ۱۳ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن فایل بررسی جرایم یقه سفید از منظر حقوق کیفری و جرم‌شناسی:

پیشگفتار

اگر قرار باشد به‌ عنوان یک مقدمه‌ای در رابطه با مجرمین یقه‌ سفید صحبتی را به پیش کشید می‌توان به‌ طور کلی گفت مجرمین یقه‌ سفید کسانی‌ اند که از موقعیت و نفوذ اداری خود سوء استفاده می‌کند و مرتکب یکسری جرایم سود آور می‌شوند که این جرایم غیر خشن هستند و از جمله مصادیق آن‌ها می‌توان به کلاهبرداری، ارتشا، جرایم کاری و استخدامی، جرایم مربوط به نقض حقوق مصرف‌ کنندگان، جرایم مربوط به مواد غذایی و دارویی، جرایم زیست‌ محیطی، جریمه رایانه‌ای و جرایم گمرکی اشاره نمود.

نکته قابل‌ توجه در این خصوص این است که هدف این نوع از مجرمین درواقع کسب منفعت مالی بسیار زیاد است نه منفعتی مالی اندک در ادامه این مطلب به بررسی جرائم یقه‌ سفیدها و سیاست کیفری ایران از دیدگاه و منظر جرم‌شناسی خواهیم پرداخت.

مقدمه

در جایی‌که بحث از یقه‌ سفید می‌شود باید اشاره نمود که در متون جزایی و جرم‌ شناسی سرزمین‌های غربی این اصطلاح سابقه زیادی دارد، در ایران نیز یکی از سیاست‌های کیفری رسیدگی به جرایم افراد خاص است که همان‌ طور که گفته شد در اصطلاح جرم‌ شناسی به این مجرمین یقه‌ سفید گفته می‌شوند و به این نام معروفند و اصطلاحاً می‌توان گفت این مجرمین جرایمی را مرتکب می‌شوند که به‌ ظاهر نمای قانونی دارد چه‌ بسا که از خشونت نیز مصون است و مجرمین آن جایگاه اجتماعی و اقتصادی و سیاسی ویژه‌ای دارند.

آن‌طور که گفته شد ماهیت این جرایم بدون خشونت است و معمولاً بزه دیده مستقیم ندارد از همین‌ رو افکار عمومی و به تبع آن توجه دولت‌ مردان را کمتر نسبت‌ به سایر جرایم به خود جلب می‌کند او در بیشتر موارد کشف و تعقیب نمی‌شوند چرا که مرتکبین آن صاحب‌ نفوذ هستند و همچنین انحراف روند اجرایی عدالت موجب می‌شود این‌ موضوع به سرانجام نرسد.

فهرست و عناوین:

پیشگفتار

مقدمه

مفهوم و مصادیق جرایم یقه سفید

مصادیق جرایم یقه سفید

بررسی بزه دیدگی در جرم یقه‌ سفید

جرم‌ انگاری جرایم یقه‌ سفید

طبقه‌ بندی بزهکار و بزه دیده جرایم یقه‌ سفید

راهکارهای مؤثر برای مقابله با این جرایم چیست؟

نتیجه گیری

مطالعه بیشتر