دانلود پاورپوینت درس بانکداری داخلی ۲ با عنوان ضمانت نامه بانکی

دانلود پاورپوینت درس بانکداری داخلی ۲ با عنوان ضمانت نامه بانکی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
2mb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت درس بانکداری داخلی ۲ با عنوان ضمانت نامه بانکی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت درس بانکداری داخلی ۲ با عنوان ضمانت نامه بانکی می باشد که در قالب ppt در ۱۲ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین شده و هم اکنون آماده دانلود می باشد .امید است که سودمند بود و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن پاورپوینت درس بانکداری داخلی ۲ با عنوان ضمانت نامه بانکی:

تعریف ضمانت نامه:

تعهد غیرقابل برگشت ضامن (بانک ملی ایران) و بنا به درخواست متقاضی، به پرداخت وجه مورد ضمانت به ذینفع در صورت مطالبه وجه ضمانت نامه توسط وی مطابق با شرایط مندرج در متن ضمانت نامه

انواع ضمانت نامه:

۱- شرکت در مناقصه یا مزایده (Tender/bid Guarantee):

ضمانت نامه ای که به نفع مناقصه گزاریا مزایده گزار وبه منظورپوشش وی در برابر انصراف احتمالی برندگان مناقصه یا مزایده از امضای قرارداد یا ارائه ضمانت نامه حسن انجام کار صادر می شود.

۲- حسن انجام کار / تعهدات (Good Performance Guarantee):

ضمانت نامه ای که به منظور پوشش ریسک عدم انجام تعهدات پیمانکار در ارتباط با قرارداد پایه به نفع کار فرما صادر میشود.

۳- پیش پرداخت: ( Advance Payment Guarantee)

ضمانت نامه ای که به منظور پوشش ریسک عدم برگشت پیش پرداخت داده شده توسط کارفرما به پیمانکار (در ارتباط با اعتبار اسنادی یا بدون اعتبار اسنادی ) به نفع کار فرما صادر میشود.

۴- استرداد کسوروجه الضمان (Rentention Guarantee):

گاه برای این که ذینفع از انجام شایسته تعهدات طرف دیگر اطمینان حاصل نماید ، بجای دریافت ضمانت نامه از هر پرداخت ( طبق قرارداد) درصدی کسر می نماید . اگر مجری قرارداد خواستار باز پس گرفتن مقادیر کسر شده باشد ، ممکن است ذینفع بپذیرد که مبالغ را در مقابل اخذ ضمانت نامه ای که ان را ضمانت نامه استرداد کسور وجه الضمان می نامند ، مسترد نماید.

مطالعه بیشتر