دانلود جزوه درس ایمن سازی محیط کار و مدیریت حوادث word

دانلود جزوه درس ایمن سازی محیط کار و مدیریت حوادث word
نوع فایل
word
حجم فایل
121kb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه درس ایمن سازی محیط کار و مدیریت حوادث word

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه درس ایمن سازی محیط کار و مدیریت حوادث با فرمت word با قابلیت ویرایش در ۶۳ صفحه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است .امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن جزوه درس ایمن سازی محیط کار و مدیریت حوادث:

مقدمه

در سالهای اخیر با رشد فزاینده صنایع مختلف، مقوله حفظ سلامت کارکنان صنایع در کنار ارایه عملکرد مطلوب و جلب رضایت مشتریان اهمیت زیادی پیدا کرده است، تعدد مشاغل و رشد صنایع در مقاطعی موجبات آسیب به سلامت کارکنان یا مشتریان را در محل های کاری فراهم آورده است.

هر صنف، صنعت یا محیط کار بسته به وسعت، بزرگی و تنوع محصولات یا خدمات آن می تواند محل وقوع حوادث متعددی برای کارکنان یا خسارت به اموال باشد.بررسی عوامل و تشخیص نقاط حادثه خیز و خطرآفرین در محل های کار به منظور پیشگیری از بروز حوادث از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ریسک ها، رویدادها یا  وضعیتهای ممکن الوقوعی هستند که در صورت وقوع، بصورت پیامدهای منفی یا مثبت بر اهداف پروژه مؤثر می باشد. هر یک از این رویدادها یا وضعیتها، دارای علل مشخص و نتایج و پیامدهای قابل تشخیص هستند. پیامدهای این رویدادها مستقیماً در زمان، هزینه و کیفیت پروژه مؤثر می باشد. بنابراین شناسایی ریسک و تعیین میزان پیامدهای مثبت و منفی آن بر محل کار و مدیریت آنها از اهمیت خاصی برخوردار است….

دانلود جزوه درس ایمن سازی محیط کار و مدیریت حوادث

HSE

از سه کلمه Health به معنی بهداشت و تندرستی

Safety به معنی ایمنی

و Environment به معنی محیط زیست تشکیل شده است.

بکارگیری HSE در صنایع دارای مزایای ذیل می باشد :

  1. کاهش آسیب به مشتریان و پرسنل
  2. کاهش ریسک حوادث
  3. کاهش هزینه های درمانی بازسازی خرابی های ناشی از حوادث
  4. بهبود شرایط کسب و کار و افزایش رضایت مشتریان
  5. کاهش آلاینده های زیست محیطی ناشی از فعالیت صنایع

مطالعه بیشتر