دانلود جزوه اصول و فلسفه تعلیم و تربیت با قابلیت سرچ

دانلود جزوه اصول و فلسفه تعلیم و تربیت با قابلیت سرچ
نوع فایل
pdf
حجم فایل
2mb
نویسنده
دسته بندی
7,700 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه اصول و فلسفه تعلیم و تربیت با قابلیت سرچ

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه اصول و فلسفه تعلیم و تربیت با قابلیت سرچ و جستجو با فرمت پی دی اف در ۱۷۰ صفحه در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است .امید است که سودمند بوده و مورد استفاده شما عزیزان واقع گردد در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

اصول و فلسفه تعلیم و تربیت یکی از درس های تربیتی مهم و ضروری متقاضیان حرفه معلمی است. در توصیه نامه بین المللی یونسکو، فلسفه تعلیم و تربیت به عنوان یکی از مواد درسی ضروری آنها لحاظ شده است. معلمان، کلیدی ترین عنصر یک نظام تعلیم و تربیت هستند. اهمیت و جایگاه و نقش معلم در تعلیم و تربیت تا آن جاست که برخی معتقدند “معلم کارایی و کفایت او، آیینه تمام نمای کفایت و کارایی هر نظام آموزش و پرورش است”.

فهرست مطالب جزوه اصول و فلسفه تعلیم و تربیت:

فصل اول: مفهومشناسی تعلیم و تربیت، فلسفه و تعامل فلسفه و آموزش و پرورش
فصل دوم: مکاتب فلسفه آموزش و پرورش
فصل سوم: برخی از مربیان فلسفه آموزش و پرورش
فصل چهارم: اصول تعلیم و تربیت
منابع

فصل اول:
مفهوم شناسی تعلیم و تربیت، فلسفه و تعامل فلسفه و آموزش و پرورش

تعاریفی از تربیت

معنی حقیقی تربیت کشاندن انسان به سمت وسوی ارزشهای والای انسانی است. برترین معنای تربیت روکردن آزادانه و آگاهانه به ارزشها است.

برای رسیدن به تعریف تربیت ابتدا به کلمات و اصطلاحاتی که مترادف با آن به کار میروند میپردازیم.

تعلیم یا آموزش Instruction

این واژه در لغت به معنی آموختن، آگاهانیدن، کسی را چیزی آموختن و آموزانیدن و… آمده است. یا آموزش سپردن دانستنیها به دیگران است. چون تعلیم یا آموزش گاهی مترادف با تربیت بکار میرود، بهتر است در اینجا توضیح بیشتری دربارهاش بدهیم تا تفاوت آنها با یکدیگر روشنتر شود.

آموزش در حقیقت کوششی است که معلم برای انتقال معلوماتی خاص به شاگردان خود بکار میبرد؛ و پس از این انتقال کار تمام شده تلقی میشود. یعنی عمل آموزشی یک جریان مقطعی بوده و نمیتواند مداوم باشد. بنابراین نباید تعلیم که بخشی از تربیت است بجای کل جریان تربیت یا مترادف با آن بکار رود.

تربیت یا پرورش Education

این واژه در لغت به معنای پرورانیدن و پروردن معنی شده است. پرورش یعنی شکوفاندن و بهکارآوردن تواناییهای درونی و استعداد طبیعی است. بنیاد و اساس پرورش فعالیت آزاد پرورش یابنده است.

مطالعه بیشتر