دانلود جزوه درس اقتصاد کلان دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانلود جزوه درس اقتصاد کلان دانشگاه جامع علمی کاربردی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
565kb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه درس اقتصاد کلان دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل کامل ترین جزوه درس اقتصاد کلان دانشگاه جامع علمی کاربردی می باشد که با فرمت pdf در ۳۸ صفحه مناسب آمادگی قبل از آزمون تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جزوه درس اقتصاد کلان دانشگاه علمی کاربردی:

مقدمھ

ھمانطور که قبلا گفته شد علم اقتصاد دانش تخصیص بھینه منابع کمیاب به خواسته ھای نامحدود بشر است به ھدف تولید کالا و خدمات مورد نیاز جامعه در یک دوره زمانی مشخص.
تقسیم بندی ھای متعددی برای علم اقتصاد در نظر گرفته می شد و بصورت تفکیک، اقتصاد به دور زیر مجموعه اثباتی و دستوری و یا تفکیک علم اقتصاد به اقتصاد خرد و کلان، اگرچه در اقتصاد خرد مطالعه رفتار یک واحد اقتصادی اعم از یک نفر و یا یک شرکت کوچک ، بزرگ،… مورد مطالعه قرار می گرفت اما اقتصاد کلان به بررسی ۱- متغیرھای کلی جامعه از منظر اقتصادی ۲- روابط بین این متغیرھا  ۳-تاثیرات این متغیرھا بر زندگی افراد جامعه خواھد پرداخت.

متغیرھای کلان جامعه شامل:

درآمدھای یا ھمان تولید ملی جامعه (مصرف،پس انداز،سرمایه گذاری،نرخ بھره، تورم،نرخ ارز،رشد اقتصادی،نرخ بیکاری و…) میشود.

از آنجایی که در ھر جامعه ھدف، رشد و پیشرفت اقتصادی است و پایه مطالعات رشد نیز تولید و درآمد ملی جامعه است در این قسمت سعی خواھیم کرد به معرفی و نحوه محاسبه درآمد ملی بپردازیم

حسابداری در آمد ملی:

در این فصل به چگونگی نحوه محاسبه تولید و درآمد ملی جامعه پرداخته خواھد شد، ٣ روش بصورت متداول مورد استفاده قرار می گیرد شامل:

١- روش تولید ٢- روش ھزینه ٣ – روش توزیع . که در ایران بنا به دلایلی که بعدا گفته خواھد شد روش توزیع کنار گذاشته شده است.

مطالعه بیشتر