دانلود کامل ترین جزوه مباحث اساسی در روانشناسی با فرمت pdf

دانلود کامل ترین جزوه مباحث اساسی در روانشناسی با فرمت pdf
نوع فایل
pdf
حجم فایل
3mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود کامل ترین جزوه مباحث اساسی در روانشناسی با فرمت pdf

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین جزوه مباحث اساسی در روانشناسی می باشد که با فرمت pdf پی دی اف تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

کامل ترین جزوه مباحث اساسی در روانشناسی :

روانشناسی چیست؟

علم مطالعه ی رفتار و پردازش های ذهنی است.

Pcychilogy→behavier→mental process

روانشناسی→رفتار→پردازش های ذهنی

نکته:همه ی کارها از قبیل حرف زدن،راه رفتن، خندیدن، رانندگی و …… همگی نشانه ای از رفتار ما است که در روانشناسی و علی الخصوص روان شناسی رفتار گرا توجه ویژه ایی به آن دارند.

بعد دیگر پردازش های ذهنی چیست؟ فکر کردن، نگرش،باور، احساس و ادراک ، گفتار درونی، تصویرسازی، اعتقادات و….. جزء پردازش های ذهنی ما میباشند.

نکته:رفتار و پردازش های ذهنی هر دو بر هم تاثیر می گذارند مثلا طبق نظریه ی ویلیام جیمز فیزیولوژی بدن ما تاثیر مستقیم روی احساسات و هیجانات ما خواهد داشت مثلا اگر روزی دو دقیقه به خود حالت خموده بدهیم حال روحیمان هم بد و ناراحت میشود .

دانلود کامل ترین جزوه مباحث اساسی در روانشناسی

تاریخچه روان شناسی نوین:

در سال ۱۸۷۹ فردی به ویلیام وونت در لایپزیک آلمان اولین آزمایشگاه روان شناسی را دایر کرد و مباحث روانشناسی رابه صورت آزمایشگاهی و علمی بیان کرد و از او به عنوان پدر علم روانشناسی نوین یاد می شود. تاریخچه روان شناسی به صورت کلی به سه بخش دسته بندی می شود:

۱٫قبل از میلاد مسیح

۲٫ بعد از میلاد مسیح تا قرون وسطی

۳ . از قرون وسطی تا سال ۱۸۷۹

به طور کلی در تاریخ چند هزار ساله ی بشر به بحث های روانی روحی،متافیزیک،معنوی و … در گرایشهای مختلف توجه می شده است و در کل روان شناسی تحت سیطره فلسفه تا قرون وسطی بوده است.

مطالعه بیشتر