دانلود پاورپوینت حقوق اساسی ۳ با عنوان نظام انتخاباتی آفریقای جنوبی

دانلود پاورپوینت حقوق اساسی ۳ با عنوان نظام انتخاباتی آفریقای جنوبی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
4mb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت حقوق اساسی ۳ با عنوان نظام انتخاباتی آفریقای جنوبی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت درس حقوق اساسی ۳ با عنوان نظام انتخاباتی آفریقای جنوبی می باشد که با فرمت ppt در ۸ اسلاید بسیار مفید و ارزنده تهیه و تدوین گردیده است در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

جهت آشنایی شما عزیزان با محتوای پاورپوینت درس حقوق اساسی ۳ ، متن چند تا اسلاید را قرار می دهیم .

مقدمه

تا پیش از سال ۱۹۹۴ میلادی که نظام آپارتاید هنوز بر آفریقای جنوبی حکومت می کرد انتخابات هایی در این کشور برگزار شده است. به طور کلی سابقه برگزاری انتخابات در این سرزمین به زمانی برمی گردد که انگلیسی ها وارد سرزمین های جنوب آفریقا شده و آرام آرام سیستم های حکومتی خود را در آن تثبیت کردند. در سال ۱۸۵۳ میلادی بود که این سرزمین توسط نمایندگان دولتی اداره شد. اما در واقع از سال ۱۹۱۰ میلادی بود که نمایندگان در ساختاری شبیه انتخابات تعیین می شدند. می توان گفت که تا سال ۱۹۹۴ میلادی – که مردم سیاه پوست آفریقای جنوبی به رهبری”نلسور ماندلا” توانستند نظام آپارتاید را ساقت کنند- هیچ گونه انتخابات آزادی در این سرزمین ستم کشیده برگزار نشد و همواره سایه سنگین نژادپرستی بر سیاه پوستان اکثریت تحمیل می شد.

دانلود پاورپوینت حقوق اساسی ۳ با عنوان نظام انتخاباتی آفریقای جنوبی

هنگامی که پایه های حکومت نژادپرستی سفید پوستان در آفریقای جنوبی سست شد، از سال ۱۹۹۰ میلادی شرایط برای برگزاری نخستین انتخابات آزاد و همگانی در این کشور فراهم آمد. بدین ترتیب نخستین انتخابات آزاد و همگانی آفریقای جنوبی در سال ۱۹۹۴ میلادی برگذار شد. آفریقای جنوبی در مدت ۱۷ سال و از سال ۱۹۹۴ میلادی تا ۲۰۱۸ میلادی، هشت انتخابات بزرگ و سراسری برگزار کرده است. انتخاب سراسری سال ۲۰۱۹ آفریقای جنوبی در روز ۸ ماه مه ۲۰۱۹ در آفریقای جنوبی برگزار شد تا نمایندگان ملی آفریقای جنوبی انتخاب شوند. در نهایت کنگره ملی آفریقا به رهبری سیریل رامافوسا، رئیس جمهور کنونی، به پیروزی رسید.

مطالعه بیشتر