فایل بررسی موردی از کاروانسراهای دوره ی قاجاریه همدان و اطلاق کاربری جدید

فایل بررسی موردی از کاروانسراهای دوره ی قاجاریه همدان و اطلاق کاربری جدید
نوع فایل
ppt
حجم فایل
5mb
نویسنده
دسته بندی
8,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل بررسی موردی از کاروانسراهای دوره ی قاجاریه همدان و اطلاق کاربری جدید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود فایل بررسی موردی از کاروانسراهای دوره ی قاجاریه همدان و اطلاق کاربری جدید (کاروانسرای میرزاکاظم) می باشد که با فرمت ppt در ۲۳ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست و عناوین پاورپوینت بررسی موردی از کاروانسراهای دوره ی قاجاریه همدان :

مقدمه

عناصر تشکیل‌دهنده یک کاروانسرا و تحلیل کالبدی آن

حیاط مرکزی

اطاقها یا غرفه‌ها

اصطبل‌ها و محل نگهداری چهارپایان

بازار همدان و کاروانسراهای آن

کاروانسرای میرزا کاظم

موقعیت مکانی (سایت پلان)

بررسی موردی از کاروانسراهای دوره ی قاجاریه همدان

پلان معماری کاروانسرا

عناصر معماری و سازه ای

طبقه همکف

طبقه اول

صحن و حیاط

نما و تزئینات

نما و تزئینات سردر کاروانسرا

نتیجه گیری

بخشی از متن بررسی موردی از کاروانسراهای دوره ی قاجاریه همدان :

مقدمه

کاروانسراها در ایران از جنبه های مختلف از جمله معماری، گونه شناسی و عناصر کالبدی، شناخت مصالح، طرح و نقشه و زمان ساخت بنا، قابل بررسی و مطالعه هستند. نقش کاروانسراها در مبادلات تجاری، پخش و فروش تولیدات و توزیع درآمدها در مناطق گوناگون فرهنگی، محل تعامل و تبادل  فرهنگها و گسترش آداب، رسوم، سنت ها و عقاید سیاسی، محل استقرار امیران و حاکمان طی سفر، از اهمیت سوق الجیشی و نظامی، به ویژه  رباطهای مرزی، محل انتشار و تبادل اخبار سیاسی و اقتصادی شهرها و سرزمینهای گوناگون بوده است(هادیزاده کاخکی، ۱۳۸۹).کاروانسراهای درون شهری همدان به لحاظ قرار گرفتن در بازار این شهر، از اهمیت قابل توجهی برخوردار بوده اند.

بازار همدان به خاطر موقعیت شهر همدان بر مسیر شرق به  غرب ایران، شهرتی قابل توجه داشته است. بازار و کاروانسرهای آن، محل دادوستد کالاهایی بــوده کــه از شرق بــه غرب و از شمال به  جنوب حمل می شد و همچون چهارراهی رفت وآمدهای تجاری بخش غربی کشور و حتی در سطح بین المللی (جادهی ابرایشــم) را شامل می شــد؛ از  ایـن رو، روزبـه روز بـر رونـق آن افـزوده شده، تـا جایی کـه درون آن همه نـوع کالایی را می توان مشاهده نمود.

مطالعه بیشتر