دانلود پاورپوینت ساعت زیستی یا ساعت بیولوژیک بدن در ۲۲ اسلاید قابل ویرایش

دانلود پاورپوینت ساعت زیستی یا ساعت بیولوژیک بدن در ۲۲ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
9,500 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت ساعت زیستی یا ساعت بیولوژیک بدن در ۲۲ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپوینت ساعت زیستی یا ساعت بیولوژیک بدن در ۲۲ اسلاید قابل ویرایش BIOLOGICAL CLOCK OF THE BODY می باشد که با فرمت ppt  تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست پاورپوینت ساعت زیستی یا ساعت بیولوژیک بدن:

Circadian rhythm چیست؟

ساعت زیستی چطور کار می‌کند؟

ساعت زیستی چه چیزهایی را تنظیم می‌کند؟

ارتباط ساعت زیستی بدن با بیماری های مختلف

اختلال در ریتم زیستی باعث بروز چه مشکلاتی می‌شود؟

علامت های اختلال در ساعت زیستی بدن چیست ؟

چند توصیه برای یک خواب بهتر

منبع

بخشی از متن پاورپوینت ساعت زیستی یا ساعت بیولوژیک بدن:

ساعت زیستی یا ساعت بیولوژیک بدن یکی از جالب ترین و عجیب ترین یافته های بدست آمده طی قرن اخیر است. ساعت زیستی که به نام ریتم زیستی یا ریتم circadian نیز معروف است به دلیل تغییر در مواد شیمیایی و عملکرد های سیستم عصبی بوجود می‌آید و به مانند یک ساعت مرکزی عملکرد دیگر اعضای بدن را هماهنگ می‌کند. ساعت زیستی بدن از هزاران سلول عصبی ساخته شده است و در هیپوتالاموس مغز قرار دارد. ریتم زیستی در واقع به همگام سازی عملکردها و فعالیت های بدن کمک کرده و پاسخ بدن به نور و تاریکی را تنظیم می‌کند. علاوه بر آن، این ساعت در تنظیم فعالیت هایی مانند برنامه خواب، اشتها، دمای بدن، سطح هورمون، هوشیاری، عملکرد روزانه و فشار خون دخالت دارد. عوامل و تحریکات خارجی می توانند بر ریتم های زیستی تأثیر بگذارند.

درباره‌ی ساعت زیستی بدن چه می‌دانید؟

ریتم زیست ما را یک ساعت تنظیم می‌کند. اگر خواب‌تان به هم می‌ریزد، زود به ‌زود احساس گرسنگی می‌کنید، خسته می‌شوید، اضطراب دارید یا حتی اگر تمرکز ندارید، باید به ساعت زیستی بدن و سبک زندگی‌تان نگاهی بیندازید. خبر خوب این است که ما تنها موجوداتی هستیم که می‌توانیم ساعت بدن‌مان را کوک کنیم.

مطالعه بیشتر