دانلود جزوه درس اخلاق زیستی در زیست فناوری ویرایش جدید

دانلود جزوه درس اخلاق زیستی در زیست فناوری ویرایش جدید
نوع فایل
pdf+word
حجم فایل
45mb
نویسنده
دسته بندی
8,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه درس اخلاق زیستی در زیست فناوری ویرایش جدید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه درس اخلاق زیستی در زیست فناوری ویرایش جدید می باشد که با فرمت pdf و word تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

بخشی از متن جزوه درس اخلاق زیستی در زیست فناوری:

جلسه ۸ اخلاق زیستی

اخلاق فضیلت (Virtue Theory)

در این تئوری اخلاقی کار ما در هر لحظه چندان اهمیت ندارد و آن چیزی که اهمیت دارد این است که ما به مرور زمان چه خواهیم شد. مسلما ما در طول عمر خطاهایی داریم اما تا زمانی که این خطاها باعث شوند ما به سمت به دست آوردن خصیصه های خوب حرکت کنیم، انجام آن ها اشکالی ندارد.

یعنی اگر اشتباهی می کنیم متوجه آن بشویم و از آن درس بگیریم و دیگر آن را تکرار نکنیم تا زمانی که به شخصی تبدیل شویم که یک فضیلت را دارد. اخلاق فضیلت می خواهد شخصی را ایجاد کند که دارای یک خصیصه ی خوب مثل شجاعت باشد. به عبارتی شجاعت ملکه ی رفتاری شخص بشود ولی به رفتار حال توجهی ندارد. وقتی این اتفاق افتاد بقیه ی موارد به دنبال آن می آید یعنی اگر شخصی ملکه ی شجاعت را به دست آورد، بقیه ی کارهایش خود به خود بر اساس این ملکه ی شجاعت خواهد بود.

مثال ها:

۱- یک آتش نشان را تصور کنید که در حالت طبیعی ترس این را دارد که خودش را به دل خطر بیاندازد. اما یک شرایطی هست که مثلا آتش نشان می تواند بدون این که به خودش آسیبی برسد یک کودک را نجات دهد. پس این کار را انجام می دهد اما نه می تواند کودک را نجات دهد و نه خودش سالم می ماند. به عبارتی شکست می خورد. از لحاظ اخلاق فضیلت، کار این فرد ایرادی ندارد هر چند که در نهایت با شکست مواجه شده است. در واقع این تئوری بر این باور است که کار این فرد در راستای فضیلت شجاعت بوده و تبعات و پیامدهای آن اهمیتی ندارد.

مطالعه بیشتر