دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب خانواده در نگرش اسلام و روانشناسی سالاری فر

دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب خانواده در نگرش اسلام و روانشناسی سالاری فر
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فصل پنجم کتاب خانواده در نگرش اسلام و روانشناسی سالاری فر

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت فصل پنجم : تعالیم اسلام و مشکلات خانوادگی کتاب خانواده در نگرش اسلام و روانشناسی نویسنده: محمدرضا سالاری فر می باشد که با فرمت ppt در ۲۶ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تنظیم گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فهرست و عناوین پاورپوینت :

پذیرش و تعهد نسبت به سلسله مراتب در خانواده

حل مشکلات عاطفى و جنسى

قرآن و حل اختلافات خانوادگى

مشاوره و حکمیت

جدایى زن و شوهر

بخشی از متن پاورپوینت فصل پنجم کتاب خانواده در نگرش اسلام و روانشناسی :

در این بخش به راههایی اشاره مى کنیم که پس از بروز اختلاف و تشدید آن، مورد استفاده قرار مى گیرد و بیشتر جنبه رفع مشکل دارد تا پیشگیرى از آن.

۱-۳پذیرش و تعهد نسبت به سلسله مراتب در خانواده:

یکى از کاربردهای مؤثر سلسله مراتب در خانواده، حل مشکل در مواردى است که اعضاى خانواده پس از بحث و بررسى و ارائه ی دلایل متعدد، به تصمیم یکسانى نمى رسند و اختلاف همچنان بر جای مى ماند. در این شرایط، در برخى مسائل باید نظر مرد خانواده، یعنى شوهر، مورد توجه قرار گیرد و به آن عمل شود، برای نمونه، خروج زن از محیط خانه باید با اجازه و رضایت شوهر باشد.

بدیهى است اگر بین زن و شوهر در این مورد اختلافى بروز کند و هیچ یک نتواند دیگری را قانع کند، براى، حل اختلاف از نظر تعالیم اسلام، پیروی زن از شوهر مناسب ترین راه ممکن است. همینطور در مورد کودکان و نیز انتخاب محل سکونت، اگر مشورت به توافق نینجامد، باید نظر شوهر رعایت شود؛ زیرا این مسائل متضمن هزینه هاى اقتصادى است که شوهر متکفل آن است. البته مرد نمى تواند برخلاف عرف و مصلحت، نظرى را بر همسر و فرزندان خود تحمیل کند و در صورت پافشاری وی، باید مراجع بالاتری به حل مشکلات خانواده بپردازند.

مطالعه بیشتر