دانلود پاورپوینت و جزوه استعدادیابی ورزشی در ۴۵ اسلاید قابل ویرایش

دانلود پاورپوینت و جزوه استعدادیابی ورزشی در ۴۵ اسلاید قابل ویرایش
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
7,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت و جزوه استعدادیابی ورزشی در ۴۵ اسلاید قابل ویرایش

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپوینت و جزوه استعدادیابی ورزشی در ۴۵ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تنظیم گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت و جزوه استعدادیابی ورزشی:

موضوعی است که در دنیای ورزش اهمیت ویژه ای دارد. شناسایی عوامل موفقیت راه را برای رسیدن به قله افتخار هموار می کند. این که مشخص شود چه ویژگیهایی ورزشکاران معمولی را از ورزشکاران نخبه متمایز می سازد کاری بس دشوار است که موضوع پرداختن به استعدادیابی را دشوار ساخته است.

استعدادیابی ورزشی، از نظر دانشمندان علوم ورزشی، راهی منطقی، کوتاه و مقرون به صرفه برای حضور موفقیت آمیز ورزشکاران درصحنه های بین المللی است. این فرآیند نیازمند شناسایی و انتخاب افراد با استعدادی است که شرایط لازم جسمانی، مهارتی و رفتاری برای موفقیت در ورزش خاص را داشته باشند.

تا آنجایی که به ورزشکاران نخبه مربوط می شود، کار و زمان مربی باید برای کسانی صرف شود که دارای تواناییهای با لقوه باشند. در غیر این صورت، استعداد، زمان و انرژی مربی تلف شده یا بهترین شکل آن این است که ورزشکار متوسطی بوجود خواهد آمد.

بنابراین هدف اصلی استعدادیابی ورزشی، شناسایی و انتخاب ورزشکارانی است که بیشترین توانایی را برای رشته ورزشی خاص دارند.

تعریف استعدادیابی:

لغت نامه (لاروس، وبستر و امریکن هریتج) استعداد را یک توانایی طبیعی ویژه می دانند که ظرفیت فرد را برای موفقیت در عملکرد آدمی تشکیل می دهد.

بومپا (۲۰۰۰ ): استعدادیابی در ورزش یعنی کشف و به فعالیت رساندن تواناییهای بالقوه مخصوص فرد و هدایت آنها در مسیر صحیح آن..

فهرست پاورپوینت و جزوه استعدادیابی ورزشی:

استعدادیابی ورزشی

تعریف استعدادیابی

مزایای استعدادیابی

الگوهای استعدادیابی

فاکتورهای اثرگذار بر موفقیت برنامه‌های استعدادیابی ورزشی

روش‌های استعدادیابی ورزشی

۱ـ روش سیستماتیک

۲ـ روش غیر سیستماتیک

معیارهای استعدادیابی

شرایط استعدادیابی ورزشی به روش پیکر سنجی

مراحل استعداد یابی ورزشی

مطالعه بیشتر