بررسی اثربخشی مراقبت معنوی بر امید به زندگی بیماران مبتلا به سرطان با فرمت ppt

بررسی اثربخشی مراقبت معنوی بر امید به زندگی بیماران مبتلا به سرطان با فرمت ppt
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

بررسی اثربخشی مراقبت معنوی بر امید به زندگی بیماران مبتلا به سرطان با فرمت ppt

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین پاورپوینت ارائه درس روانشناسی صنعتی سازمانی با موضوع : بررسی اثربخشی مراقبت معنوی بر امید به زندگی بیماران مبتلا به سرطان با فرمت ppt در ۱۸ اسلاید قابل ویرایش می باشد.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت درس روانشناسی صنعتی سازمانی 

-سلامتی به عنوان حالتی از رفاه جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی و نه تنها نبود بیماری یا ناتوانی تعریف شده است. به همین دلیل منابع موجود در حوزه­ی سلامت، به طور فزاینده­ای در حال برجسته کردن معنویت و اهمیت آن در سلامت و بیماری هستند.

-معنویت نوعی میل باطنی بریا ساخت معنی از طریق یک حس وابستگی به حوزه­های مافوق شخص است که منتهی به یافتن معنی و هدف در زندگی می­گردد. هرچند اغلب به صورت رابطه با خدا آشکار می­شود، حالتی فراتر از احساسات مذهبی بوده، می­تواند به صورت ارزش گذاری و احترام به موسیقی، اخلاق، هنر، ادبیات و … نیز ظاهر شود. همچنین، معنویت را جست­ وجو برای معنی نهایی یا وجودی در یک تجربه ­ی زندگی مثل بیماری توصیف کرده­اند.

-از جمله­ی بیماری­ها می­توان به سرطان اشاره کرد که امروزه یکی از مهمترین مشکلات بهداشتی در سراسر جهان از جمله ایران محسوب می­شود. در مراقبت از بیماران سرطانی بیشتر تأکید بر مراقبتهای تکنیکی و درمانی (جراحی، شیمی درمانی، رادیوتراپی، ژن درمانی و …) است که براساس دانش تکنیکی مراقبت از بیماران سرطانی صورت می­گیرد و می­توان آن را به مراقبت از اکثر بیماران سرطانی عمومیت داد، در حالی که لازم است مراقبت پرستاری از مددجو براساس خصوصیات فردی و نیازهایش باشد. به عبارت دیگر، مراقبت باید مددجو محور و با توجه به خصوصیات بیوگرافی، علایق، ویژگی­های فرهنگی- اجتماعی و فیزیولوژیکی خاص هر بیمار صورت گیرد.

مطالعه بیشتر