دانلود جزوه مبانی گیاه شناسی با فرمت pdf با قابلیت سرچ و جستجو

دانلود جزوه مبانی گیاه شناسی با فرمت pdf با قابلیت سرچ و جستجو
نوع فایل
pdf
حجم فایل
4mb
نویسنده
دسته بندی
6,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه مبانی گیاه شناسی با فرمت pdf با قابلیت سرچ و جستجو

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود جزوه مبانی گیاه شناسی با فرمت pdf با قابلیت سرچ و جستجو تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

شرح مختصر:

مقدمه

امروزه حدود یک میلیون و چهارصد هزار گونه جانوری و تقریبا ۴۵۰ هزار گونه گیاهی بر روی استمرار حیات کره زمین شرکت دارند. تنوع موجودات زنده ک در ابتدا بسیار ناچیز و اندک بود، به تدریج بسیار افزایش یافته که فرآیند دائمی تکامل با ایجاد اشکال و گونه های جدید از موجودات زنده بویژه گیاهان، بر تنوع و پیچیدگی آنها افزوده است. شناخت تک تک موجودات زنده با تعداد فراوان و تفاوت های بسیار زیاد در ویژگی های ریختی، فقط با مطالعات نظام یافته و سیستماتیکی میسر است. مطالعه نظام یافته و علمی موجودات زنده و توجه به تفاوت ها و شباهت های آنها از یکدیگر که نشان از قرابت، خویشی و پیوندهای نیائی آنها است، علم سیستماتیک نام دارد.

بنابراین، بخشی از علم سیستماتیک به اطلاعات، مبانی، اصول، قاعده و قوانینی مربوط است که همان سلسله مراتب رده بندی موجودات زنده است و تاکسونومی نام دارد. واژه تاکسونومی بوسیله دوکاندول دانشمند گیاهشناس فرانسوی معرفی شد که از دو واژه تاکسیس یعنی نظام و نوموس یعنی قانون و قوائد تشکیل شده است. بنابراین، تاکسنومی قاعده رده بندی و تعیین واحدهای رده بندی تاکسون ( Taxon ) میباشد. از آنجاکه هر رده بندی با نام مربوط به خود قابل شناخت است، و نام در واقع معرف سطح تقسیمات آن واحد در ردهبندی است، و چون سلسله مراتب رده بندی نیز براساس صفات، تفاوت ها، تغییرات و گوناگونی موجودات زنده و همچنین اطلاعات سیستماتیکی میباشد، بنابراین مطالعات سیستماتیکی و نامگذاری را غالبا مطالعات تاکسونومی میشناسند.

مطالعه بیشتر