دانلود فایل pdf جامع تست نقاشی خانواده

دانلود فایل pdf جامع تست نقاشی خانواده
نوع فایل
pdf
حجم فایل
18mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود فایل pdf جامع تست نقاشی خانواده

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل فایل pdf تست نقاشی خانواده می باشد که با فرمت پی دی اف در ۱۲ صفحه تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

شرح مختصر:

تحلیل شیوه فرافکنی کودک در نقاشی خانواده، اطلاعات ارزنده ای درباره شخصیت کودک، تعارض های احتمالی و همچنین در مورد روابط وی با والدین و خواهران و برادرانش در اختیار ما میگذارد. بااین وجود مانند هر تست فرافکن دیگر، آنچه از طریق تست خانواده بدست می آید، جنبه ی احتمالی دارد و نمیتوان آن را با یقین پذیرفت.

بر طبق نظریه های روان پویشی برخی از آزمون های ترسیمی را می توان به منزله ی یک روش فرافکن دانست که افراد، پاره ای از عمیق ترین اسرار روان و شخصیت خویش را در آن ها منعکس می سازند. سال هاست که آزمون هایی چون آزمون ترسیم آدمک، آزمون ترسیم درخت، آزمون ترسیم خانواده و آزمون خانه – درخت – شخص برای منظورهای مختلفی از قبیل تشخیص، درمانگری و پیگیری بهبودی خصوصاً در کودکان به کار برده شده اند و از اعتبار روزافزونی برخوردار بوده اند .

دانلود فایل جامع تست نقاشی خانواده

از نقاشی کودک می توان برای تعیین تراز هوش افراد و به ارزشیابی نحوه ادراک خاص او پرداخت (تست گودیناف). نقاشی به جز عناصر صوری، محتوا نیز دارد و بحز هوش پرده از عواطف نیز بر میدارد. نقاشی آزاد نمونه بارز یک آزمون فرافکن است که راهی برای بیان خویشتن است و عناصر هوشیار و نیمه هوشیار به بیرون فکنده می شوند. روش تداعی لفظی در روان تحلیل گری بزرگسالان قابل اجرا است ولی در کودکان قابل اعمال نیست و نقاشی آزاد یا بازی جانشین ان می شود. وقتی به کودک گفته می شود « خانواده خودت را نقّاشی کن » می توان احساسات واقعی او را نسبت به کسانش شناخت و وقتی کفته می شود « یک خانواده را نقاشی کن » این دستور عمل مبهم تر به تخیل کودک میدان می دهد و تمایلات ناهشیار با سهولت بیشتری بیان می شوند….

مطالعه بیشتر