دانلود پاورپوینت فصل دوم کتاب سیستم های اطلاعاتی حسابداری دکتر سجادی

دانلود پاورپوینت فصل دوم کتاب سیستم های اطلاعاتی حسابداری دکتر سجادی
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
6,000 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فصل دوم کتاب سیستم های اطلاعاتی حسابداری دکتر سجادی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل پاورپوینت فصل دوم کتاب : سیستم های اطلاعاتی حسابداری (جلد اول) نویسندگان: مارشال بی. رامنی – پال جان استین بارت مترجم: دکتر سید حسین سجادی – سید محسن طباطبایی نژاد می باشد که با فرمت PPT در ۲۸ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است .امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد.در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

فصل دوم: روشها و عناصر سیستم اطلاعاتی

وظایف اساسی سیستم اطلاعاتی حسابداری

.۱گردآوری و ذخیره سازی موثر و کارآمد داده های مربوط به معاملات و فعالیتهای تجاری بنگاه اقتصادی

.۲تبدیل داده های اولیه به اطلاعات مفید و مورد نیاز برای تصمیم گیری در کلیه موارد

.۳استقرار کنترلهای کافی به منظور حصول اطمینان از اینکه داده های اصلی فعالیتهای تجاری به دقت ثبت و پردازش می شوند.

فعالیت های تجاری و نیازهای اطلاعاتی

قبل از طراحی یک سیستم اطلاعاتی حسابداری باید فعالیتهای تجاری که شرکت به دنبال اجرای آنهاست شناخته شود و چگونگی مدیریت و کنترل فعالیتها به همراه اطلاعات مورد نیاز هر فعالیت مورد بررسی قرار گیرد.

این گروه فعالیتهای تجاری مرتبط چرخه های رویداد مالی نامیده می شوند . هر چرخه رویداد مالی به نوعی تعداد زیادی رویداد مالی دیگر را پردازش می کند.

پردازش معاملات

یکی از فعالیتهای اساسی AIS پردازش کارا و اثربخش داده های مربوط به فعالیتهای یک شرکت می باشد. پردازش معاملات شامل سه مرحله اصلی به شرح زیر است :

.۱گردآوری داده های معامله در قالب مدارک مثبته

.۲ثبت داده های معامله دردفاتر روزنامه به ترتیب تاریخ معامله

.۳انتقال داده ها ازدفاتر روزنامه به دفاتر کل

تهیه اطلاعات برای تصمیم گیری

وظیفه دوم سیستم اطلاعات حسابداری فراهم کردن اطلاعات مفید برای تصمیم گیری است که شامل صورتهای مالی و گزارشهای مدیریت می باشد.

در بیشتر مدارک مثبته هم اطلاعات مالی و هم اطلاعات عملیاتی درباره معاملات واحد تجاری وجود دارد. نکته کلیدی این است که طراحی سیستم اطلاعاتی حسابداری باید به نحوی صورت گیرد تا هر دو نوع اطلاعات به روشی ذخیره شوند تا ارائه آنها در گزارشهای مورد نظر آسان باشد. اکثر سیستمهای اطلاعاتی حسابداری در این کار موفق نیستند زیرا این سیستمها به منظور تهیه صورتهای مالی و نه گزارشهای مورد نیاز مدیریت طراحی می شوند.

مطالعه بیشتر