دانلود پاورپوینت جاذبه های طبیعی استان هرمزگان

دانلود پاورپوینت جاذبه های طبیعی استان هرمزگان
نوع فایل
ppt
حجم فایل
20mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت جاذبه های طبیعی استان هرمزگان

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین پاورپوینت درس جغرافیای جهانگردی ایران (آداب سفر در اسلام) موضوع :جاذبه های طبیعی استان هرمزگان می باشد که با فرمت ppt در ۴۷ اسلاید قابل ویرایش بهمراه تصاویر تهیه و تدوین گردیده است. امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

اسلاید او

موقعیت جغرافیایی  و توضیحات کلی:در جنوب ایران وحاشیه ی خلیج فارس واقع شده و ۷۸٫۹۰۰ کیلومتر نوار دریایی با خلیج فارس و عمان دارد.از شمال و شمال شرقی با کرمان،غرب وشمال غرب با شیراز و بوشهر،شرق سیستان و بلوچستان واز جنوب با آبهای گرم خلیج فارس و عمان همسایه است.۶۸ هزار میلومتر مربع مساحت این استان است(تقریبا اندازه ی گرجستان)در سال ۱۳۵۵ بنادر و شهرها و جزایر خلیج فارس که استان ساحلی بودند به استان هرمزگان تغییر نام دادند و در توجیه این نام ارزش خاص تنگه ی هرمز آمده است.این استان از ۱۳ شهرستان، ۲۳ شهر، ۷۱ دهستان،۲۱۷ آبادی و ۱۴ جزیره تشکیل شده. شهرستان ها:پارسیان،جاسک،حاجی آباد،بندر لنگه،رودان،میناب و ….

جزایر:قشم،کیش،هندورابی،لارک،هنگام،شیدور،ابوموسی،هرمز،تنب کوچک و بزرگ

اسلاید دوم

گویش و آداب و رسوم:اکثریت شهرستان ها گویش بندری دارند،زبان بلوچی و عربی نیز دارند.مردمان بسیار خونگرم و مهربان،هنرمند و با معرفت هستند.شلوارهایی دارند که خودشان درست میکنند کاملا روی مُد هستند که این شلوارها از ۱ میلیون تومن شروع میشود و اگر عروسی با یک چمدان پر از این شلوارها خانه ی شوهر برود یعنی جهیزیه ی کامل داده و کلا جهیزیه ندارند.اصیل های بندرعباس اکثرا سفیدپوست و چشم های روشنی دارند، و یک رسم عجیب آنها زنبیل گردانی است بچه ی ۱۸ ماهه یا ۲ساله ای که نتواند راه برود را درون زنبیل بافته شده از برگ درخت نخل میگذارند و بچه های همسایه از دو طرف زنبیل را میگیرند و آوازی میخوانند که بچه بتواند راه برود و در گویششان از کلمات انگلیسی بسیار استفاده میشود مثل گلاس(لیوان) تماته  ((tomatoو ….

اسلاید سوم

آب و هوا و بهترین تایم مسافرت:گرم و خشک و در مناطق ساحلی مرطوب است،در تابستان دمای هوا شاید حتی به ۵۰درجه هم برسد و شب ها ۳۰ درجه.شرجی هوا به ۱۰۰درصد هم گاهی میرسد.سردترین شبهای زمستان به ندرت به ۰ درجه میرسد و روزها ۱۰ درجه.اگر علاقه مند به ورزشهای آبی باشید و حمام آفتاب،تابستان بهترین زمان است ولی کلا از زمستان تا بهار بهترین تایم برای مسافرت میباشد.

مطالعه بیشتر