جزوه روش تدریس تربیت بدنی با فرمت pdf اسلایدوار

جزوه روش تدریس تربیت بدنی با فرمت pdf اسلایدوار
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
5,800 تومان

توضیحات فایل:

جزوه روش تدریس تربیت بدنی با فرمت pdf اسلایدوار

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جزوه روش تدریس تربیت بدنی با فرمت pdf اسلایدوار در ۵۹ صفحه می باشد که پس از پرداخت آنلاین می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمائید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

دانلود جزوه روش تدریس تربیت بدنی:

اهداف

آموزگار باید:

• اهمیت، ضرورت و اهداف درس تربیت بدنی را بداند.

• با چارچوب محتوایی برنامه درسی تربیت بدنی دوره اول و دوم ابتدایی(کتاب راهنمای معلم) آشنا باشد.

• چارچوب یک ساعت کلاس درس تربیت بدنی را بداند.

• نکات مهم در مدیریت کلاس درس تربیت بدنی را بداند.

• با مفاهیمی از قبیل گرم کردن، بازگشت به حالت اولیه، حرکات بنیادین ورزشی، مفهوم آمادگی جسمانی، اجزای آمادگی جسمانی، مهارتهای ورزشی، تمرینات ایستگاهی و بازی آشنا شود.

• با نحوه تدریس و ارزشیابی مباحث دانشی و نگرشی، حرکات بنیادین ورزشی و آمادگی جسمانی آشنا باشد.

اهمیت و ضرورت درس تربیت بدنی

تعریف و مفهوم:

سواد حرکتی توسعه مهارت های بنیادین حرکتی و ورزشی است که به کودک اجازه می دهد تا با انگیزه، اعتماد به نفس و کنترل در یک طیف وسیعی از فعالیت های بدنی و ریتمیک و شرایط ورزشی حرکت کند و در قبال شرایط محیطی موجود و بر اساس ادراک خود واکنش مناسب را نشان دهند. سواد حرکتی ترکیبی از تسلط بر مهارت های بنیادین حرکتی و ورزشی است که کودک را قادر می سازد تا حرکات مداوم محیط پیرامونش را نگاه کند و تصمیم گیری دقیقی بر اساس درکش از محیط داشته باشد.

اهمیت و ضرورت:

سواد حرکتی ابزار مورد نیاز را برای کودکان در جهت توسعه موفقیت های ورزشی و دستیابی به سبک زندگی سالم تر فراهم می کند. نتایج تحقیقات نشان می دهد بدون توسعه سواد حرکتی، کودکان و نوجوانان در زمان های اوقات فراغت از فعالیتهای بدنی دور می شوند و سرگرمی ها و بازی های غیرفعال را انتخاب می کنند.
پیامدهای کم سوادی حرکتی: کودکی که فرصت توسعه مهارت های بدنی را از دست بدهد نقطه ضعف بزرگی پیدا می کند ….

مطالعه بیشتر