پاورپوینت فصل اول و دوم روش تدریس تربیت بدنی در مدارس شعبانی ‌بهار

پاورپوینت فصل اول و دوم روش تدریس تربیت بدنی در مدارس شعبانی ‌بهار
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
5,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت فصل اول و دوم روش تدریس تربیت بدنی در مدارس شعبانی ‌بهار

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپوینت فصل اول و دوم روش تدریس تربیت بدنی در مدارس غلامرضا شعبانی ‌بهار در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت فصل اول و دوم روش تدریس تربیت بدنی در مدارس شعبانی ‌بهار

فصل اول :

آشنایی با مفاهیم در ۱۱ اسلاید

فصل دوم:

اهداف عمومی و اختصاصی تربیت بدنی در مدارس در ۲۶ اسلاید

بخشی از متن :

هدف کلی

آشنایی با مفاهیم ورزش، تربیت بدنی، بازی، تکنیک و تاکتیک

۱- تعاریف و معانی لغوی و مفهومی ورزش

۲- تعاریف و معانی لغوی و مفهومی تربیت بدنی

۳- تعاریف و معانی لغوی و مفهومی بازی

۴- تعاریف و معانی لغوی و مفهومی تکنیک و تاکتیک

مقدمه

آگاهی دانشجویان با مفاهیم و معانی لغوی و مفهومی واژه های تخصصی که در مبحث تربیت بدنی به کار می رود، ضروری است؛ چرا که آشنایی با مفاهیم، می تواند دانشجویان را در استفادۀ صحیح و تخصصی در هر جایی که لازم باشد، کمک نماید.  در این بخش، به تعاریف برخی از مفاهیمی که دانشجویان رشته تربیت بدنی با آن سر و کار دارند، پرداخته می شود.

تعریف لغوی ورزش

علامه دهخدا در کتاب « لغت نامه» خود، ورزش را از نظر لغوی اسم مصدر می داند و عنوان می دارد که ورزش به معنای ورزیدن و کار کردن، عمل کردن، کوشیدن، انجام دادن پیاپی و ریاضت کشیدن است (دهخدا، ۱۳۷۲).

پاورپوینت فصل اول و دوم روش تدریس تربیت بدنی در مدارس شعبانی ‌بهار

تعاریف مفهومی ورزش

ورزش عبارت است از مجموعۀ فعالیت هایی که موجب ورزیده شدن بدن و حرکات آدمی می شود و بدین وسیله جمال و زیبایی در وجود آدمی توسعه می یابد و او را به زیبایی مطلق نزدیک می کند (خلجی، ۱۳۷۵)

یوهان هوزینگا، تاریخ نویس آلمانی، گفته است که ورزش نوعی بازی آزادانه است.

ورزش به مجموعه ای از فعالیت های سازمان یافته اطلاق می شود که به منظور کسب مهارت، افزایش قابلیت جسمانی و ایجاد رقابت های بدنی انجام می شوند.

ژرژمانیان، پژوهشگر فرانسوی، در تعریف ورزش می گوید که ورزش عبارت از فعالیت و اشتغال در ساعات بیکاری که جنبۀ حرکات در آن بیش از سایر جنبه ها است.

مطالعه بیشتر