دانلود خلاصه جامع کتاب حرکات اصلاحی سه استاد

دانلود خلاصه جامع کتاب حرکات اصلاحی سه استاد
نوع فایل
pdf
حجم فایل
6mb
نویسنده
دسته بندی
6,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه جامع کتاب حرکات اصلاحی سه استاد

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود خلاصه جامع کتاب حرکات اصلاحی سه استاد نوشته دکتر حسن دانشمندی ، دکتر محمدحسین علیزاده ، دکتر رضا قراخانلو ( سه استاد ) با فرمت pdf در ۱۸۰ صفحه می باشد.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.

خلاصه جامع کتاب حرکات اصلاحی سه استاد

برای دانشجویان رشته تربیت‌بدنی به طور عام و گرایش حرکات اصلاحی و آسیب‌شناسی به طور خاص در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «حرکات اصلاحی» و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و کلیه علاقه‌مندان به علوم ورزشی تدوین شده است.

خلاصه کتاب حرکت اصلاحی ۳ استاد نوشته دکتر حسن دانشمندی، دکتر محمدحسین علیزاده و دکتر رضا قراخانلو می باشد. کتاب حرکت اصلاحی ۳ استاد به عنوان یکی از منابع اصلی درس حرکات اصلاحی کنکور کارشناسی ارشد تربیت بدنی مورد استفاده قرار گرفته و دانشجویان رشته تربیت بدنی از این کتاب به عنوان یکی از منابع اصلی درس حرکات اصلاحی استفاده می‌کنند.

خلاصه جامع کتاب حرکت اصلاحی ۳ استاد دارای سر فصل های زیر می باشد:

فصل اول: مفاهیم پایه در حرکات اصلاحی
فصل دوم: رشد جسمانی
فصل سوم: ناهنجاریهای اندام فوقانی
فصل چهارم: ناهنجاریهای اندام تحتانی
فصل پنجم: نشستن
فصل ششم: راه رفتن
فصل هفتم: وضعیت بدنی و فعالیتهای ورزشی
فصل هشتم: آشنایی با اصول طراحی برنامه حرکات اصلاحی

خلاصه جامع کتاب حرکات اصلاحی سه استاد

فصل اول

مفاهیم پایه در حرکات اصلاحی

موضوع مورد مطالعه در حرکات اصلاحی و درمانی بررسی ” تعادل ساختار فیزیکی انسان و ارائه حرکات و توصیه هایی برای بهبود و کارایی آن” است. تعادل آدمی را می توان در دو حالت ایستا و پویا بررسی کرد.در تعادل ایستا وضعیت بدنی در حالت ساکن چون نشستن و ایستادن و در تعادل پویا در حالت غیر ساکن چون راه رفتن، دوییدن، نشستن و برخاستن مطالعه می شود.

ناهنجاریهایی وضعیتی ، تغییرات نامطلوبی را گویند که ساختار اسکلتی بدن و راستای طبیعی قامت را بر هم می زند.این ناهنجاری ها عموما به دلایل محیطی، کارکرد نادرست عضلات و مفاصل و عادات نا مناسب حرکتی پدید می آید و امکان بهبود و اصلاح آن از طریق حذف عوامل مربوط وجود دارد، بنابراین آشنایی با راستای طبیعی بدن و درک پدیده ی تعادل ساختار آدمی، مقدمه ای برای شناخت وضعیت های هنجار و ناهنجار بدن به شمار می آید. همچنین درک صحیح پدیده ی تعادل ، وابسته به شناخت عوامل موثر در آن است….

مطالعه بیشتر