دانلود جزوه برنامه ریزی منطقه ای ویرایش جدید

دانلود جزوه برنامه ریزی منطقه ای ویرایش جدید
نوع فایل
pdf
حجم فایل
6mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

دانلود جزوه برنامه ریزی منطقه ای ویرایش جدید

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه درس برنامه ریزی منطقه ای ویرایش جدید می باشد که با فرمت pdf می باشد.امیدواریم که سودمند بوده و مورد استفاده شما سروران گرامی واقع گردد. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جزوه درس برنامه ریزی منطقه ای:

دیباچه:

از دهه ۱۹۶۰ به بعد است که اکثر کشورها به نوعی از برنامه ریزی منطق های برای دستیابی به توسعه متعادل، کاهش شکاف توسعه درسطح کشور و توسعه مناطق عقب مانده و کاهش اختلاف طبقات اجتماعی دست زده اند.

این برنامه ها عموماً فاقد استراتژی جامع و پیوند با برنامه های ملی بوده اند. با گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه ریزی در ایران و علیرغم تجربهای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه ریزی ایران غالب بوده است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل های منطقه ای بالایی در جغرافیای خود بویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده است.

فراگیری اصول و مبانی برنامه ریزی منطقه ای دانشجویان شهرسازی را قادر می سازد تا به ابعاد فضایی و منطقه ای سیاستگذاری ها توجه داشته باشند.

از جمله مباحث مورد بررسی در این درس عبارتند از: مفهوم منطقه، برنامه ریزی کالبدی و فضایی، سیر تحول برنامه ریزی منطقه ای در ایران و جهان و …. است .

دانلود جزوه درسی برنامه ریزی منطقه ای

درس برنامه ریزی منطقه ای به طور کلی شامل سه مبحث اصلی “مفاهیم برنامه ریزی منطقه ای و فضایی”، “سیر تحول برنامه ریزی منطقه ای در جهان” و “سیر تحول برنامه ریزی منطقه ای در ایران” بوده و در انتها با ترکیب مباحث طرح شده، این درس با درس مدل های کمی و آمار در شهرسازی عملیاتی می شود . دانشجویان بعد از فراگیری این درس این قابلیت را خواهند داشت که روند برنامه ریزی منطقه ای در ایران و جهان را تحلیل کرده و همچنین بایستی بتوانند تاثیرات سیاست های کلان و منطقه ای گرفته شده در کشور را بر ابعاد فضایی و کالبدی مورد تحلیل قرار دهند.

اهداف یادگیری درس:

– تبیین مفاهیم و مبانی برنامه ریزی منطقه ای
– تشریح سیر تحول برنامه ریزی منطقه ای در جهان
– تحلیل سیر تحول برنامه ریزی منطقه ای در ایران
– بیان و مقایسه انواع و محتوای طرح های منطقه ای در ایران
– انجام انواع روش های تحلیل های منطقه ای

شما می توانید این مجموعه را به روش های زیر دریافت نمایید.

۱- دریافت از طریق ایمیل

۲- دریافت از طریق دانلود

شما می توانید سفارش فایل را به روشهای زیر پرداخت نمایید.

۱- واریز به حساب یا کارت به کارت

۲- پرداخت آنلاین

مطالعه بیشتر