دانلود پاورپوینت اهمیت توکل به خدا در قران و روایات

دانلود پاورپوینت اهمیت توکل به خدا در قران و روایات
نوع فایل
ppt
حجم فایل
1mb
نویسنده
7,800 تومان

توضیحات فایل:

دانلود پاورپوینت اهمیت توکل به خدا در قران و روایات

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل دانلود پاورپوینت درس اندیشه اسلامی ۱ با موضوع اهمیت توکل به خدا در قران و روایات می باشد که با فرمت ppt در ۳۰ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

پاورپوینت اهمیت توکل به خدا در قران و روایات:

در بسیارى از آیات قرآن مجید و روایات اسلامى و سرگذشت انبیاء و اولیاء و صالحان، همچنین در کتب علماى اخلاق و ارباب سیر و سلوک، روى مساله توکل به عنوان یک فضیلت مهم اخلاقى،که بدون آن نمى توان به مقام قرب الهى رسید، یاد شده است. منظور از توکل، سپردن کارها به خدا، و اعتماد بر لطف اوست، زیرا «توکل » از ماده «وکالت » به معنى انتخاب وکیل نمودن و اعتماد بر دیگرى کردن است، بدیهى است هر قدر وکیل، توانایى بیشتر و آگاهى فزون تر داشته باشد، شخص موکل احساس آرامش بیشترى مى کند.

و از آنجا که علم خدا، بى پایان و تواناییش نامحدود است هنگامى که انسان توکل بر او مى کند آرامشی فوق العاده احساس مى کند و در برابر مشکلات و حوادث مقاوم مى شود، همچنین از دشمنان نیرومند و خطرناک نمى هراسد، در سختی ها، خود را در بن بست نمى بیند و پیوسته راه خود را به سوى هدف ادامه مى دهد.

انسانى که بر خدا توکل دارد هرگز احساس حقارت و ضعف نمى کند بلکه به اتکاى لطف خدا و علم و قدرت بى پایان او خود را پیروز و فاتح مى بیند و حتى شکست هاى مقطعى او را مایوس نمى سازد. هرگاه توکل به مفهوم صحیح کلمه در جان انسان پیاده شود به یقین، امیدآفرین، نیروبخش و باعث تقویت اراده و تحکیم مقاومت و پایمردى است.

شما می توانید این مجموعه را به روش های زیر دریافت نمایید.

۱- دریافت از طریق ایمیل

۲- دریافت از طریق دانلود

شما می توانید سفارش فایل را به روشهای زیر پرداخت نمایید.

۱- واریز به حساب یا کارت به کارت

۲- پرداخت آنلاین

برای پرداخت از کلیه کارتهای عضو شتاب میتوانید استفاده نمائید.

مطالعه بیشتر