جزوه حقوق بین الملل عمومی ۲ ضیایی بیگدلی

جزوه حقوق بین الملل عمومی ۲ ضیایی بیگدلی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
16mb
نویسنده
دسته بندی
6,600 تومان

توضیحات فایل:

جزوه حقوق بین الملل عمومی ۲ ضیایی بیگدلی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین دانلود جزوه حقوق بین الملل عمومی ۲ محمد رضا ضیایی بیگدلی می باشد که با فرمت پی دی اف در ۳۴ صفحه به صورت تایپ شده تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید.پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد.پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید.در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

کتاب حقوق بین الملل عمومی نوشته دکتر ضیائی بیگدلی مجموعه مطالب مهم و اساسی حقوق بین الملل عمومی مناسب برای دانشجویان کارشناسی حقوق و علوم سیاسی در درس حقوق بین الملل عمومی می‌باشد.

حقوق بین الملل عمومی دکتر ضیایی بیگدلی علاوه بر سطح کارشناسی حقوقی میتواند برای محققان و دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری حقوق بین الملل و کاربران و علاقه مندان به مطالعات مربوط به حقوق بین الملل نیز مفید می‌باشد.

دانلود جزوه حقوق بین الملل عمومی ۲ ضیایی بیگدلی

حقوق دریاها یا حقوق بین الملل دریاها، یکی از شعبات نوین حقوق بین الملل و مجموعه مقرراتی است که کشورها باید آنها را در روابط بین المللی خود در مناطق مختلف دریایی رعایت کنند.

-حقوق دریاها، با حقوق دریایی یکی نیست.

-حقوق دریایی به عنوان یکی از شاخه های حقوق خصوصی داخلی (بویژه حقوق بازرگانی)، مجموعه قوانین و مقرراتی است که بر روابط اشخاص و کشورها در دریا و موضوعات مربوط به دریا ناظر و حاکم است.

-اثر مهم هوگو گروسیوس با عنوان (دریای آزاد) در سال ۱۶۰۹ منتشر شد، به منظور اثبات و تأیید ادعاهای کمپانی هلندی هند شرقی تهیه شده بود.

-کتاب دریای بسته، اثر سلدن است.

-آزادی دریانوردی در کلیه دریاها، به استثنای دریای سرزمینی -چه در زمان جنگ  چه در زمان صلح- برای اولین بار در اعلامیه چهارده ماده ای ویلسن رئیس جمهور وقت ایالات متحده آمریکا پیشنهاد گردید.

-شاید بتوان رویه های دیوان بین المللی دادگستری و دیوان بین المللی حقوق دریاها را مهمترین منبع حقوق دریاها تلقی نمود.

-اساس کار اولین کنفرانس ملل متحد، در زمینه حقوق دریاها بود.

-از دید حقوقی، آبهای داخلی به آبهایی اطلاق می شود که میان ساحل یک کشور و خط مبدا دریای سرزمینی واقع شده است.

مطالعه بیشتر