دانلود خلاصه کامل کتاب نظریه ها و فرانظریه ها دهقانی فیروزآبادی

دانلود خلاصه کامل کتاب نظریه ها و فرانظریه ها دهقانی فیروزآبادی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
1mb
نویسنده
دسته بندی
9,900 تومان

توضیحات فایل:

دانلود خلاصه کامل کتاب نظریه ها و فرانظریه ها دهقانی فیروزآبادی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین جزوه و خلاصه کامل کتاب نظریه ها و فرانظریه ها در روابط بین الملل دهقانی فیروزآبادی می باشد که با فرمت pdf در ۵۴ صفحه تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

خلاصه کامل کتاب نظریه ها و فرانظریه ها دهقانی فیروزآبادی

کتاب نظریه ها و فرا نظریه ها در روابط بین الملل سید جلال دهقانی فیروزآبادی، از منابع مهم و پر اهمیت کارشناسی ارشد و دکتری رشته های علوم سیاسی و روابط بین الملل هست که هر ساله به صورت مستقیم از آن در کنکور کارشناسی ارشد و دکتری سوال طرح می گردد.در این خلاصه سعی شده است تا تمام نکات مهم و ضروری در کم حجم ترین حد ممکن با بهترین کیفیت و کارآیی گردآوری شود تا داوطلبین و دانشجویان بتوانند به راحتی سوالات طرح شده از این درس را پاسخ دهند.

معرفی کتاب نظریه ها و فرانظریه ها اثر جلال دهقانی فیروز آبادی

نظریه ها و رویکردهای نظری مختلف و متعارضی در رشته روابط بین الملل ساخته و پرداخته شده است. برخی از این رهیافت های نظری پیش از تأسیس و تکوین رشته مستقل روابط بین الملل در سال ۱۹۱۹ وجود داشتند، اما اغلب این رویکردها و نظریه ها پس از شکل گیری رشته روابط بین الملل و به ویژه پس از جنگ جهانی دوم تدوین و تکامل یافته اند. تقریر و تشریح نظریه های روابط بین الملل و تبیین چگونگی و فرایند نظریه پردازی یکی از موضوعات و مباحث مهم روابط بین الملل است که در دهه های اخیر رونق و رواج بسیاری یافته است. در کتاب حاضر تلاش شده تا نظریه ها و فرانظریه ها در روابط بین الملل توضیح داده شود.

مباحث کتاب نظریه ها و فرانظریه ها در روابط بین الملل

 1. فرانظریه و فرانظریه پردازی در روابط بین الملل
 2. ضرورت، اهمت و کارکرد فرانظریه
 3. جایگاه فرانظریه
 4. فرانظریه های مختلف روابط بین الملل
 5. اثبات گرایی
 6. عقل گرایی
 7. عمل گرایی
 8. تفسیرگرایی
 9. فرانظریه انتقادی
 10. واقع گراییعملی-انتقادی
 11. تکثرگرایی تعاملی
 12. نظریه و نظریه پردازی در روابط بین الملل
 13. معنا و مفهوم نظریهپردازی
 14. انواع نظریه پردازی
 15. معنا و مفهوم نظریه
 16. مروری بر نظریه های روابط بین الملل
 17. و..

مطالعه بیشتر