جامع ترین فایل pdf سبک شناسی دکتر محمود فتوحی

جامع ترین فایل pdf سبک شناسی دکتر محمود فتوحی
نوع فایل
pdf
حجم فایل
13mb
نویسنده
دسته بندی
9,900 تومان

توضیحات فایل:

جامع ترین فایل pdf سبک شناسی دکتر محمود فتوحی

دانشجویان ارجمند و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل جامع ترین فایل سبک شناسی (نظریه ها، رویکردها و روشها) دکتر محمود فتوحی می باشد که با فرمت pdf تهیه و تدوین گردیده است. در صورت تمایل می توانید این فایل ارزشمند را از فروشگاه سایت خریداری و دانلود نمایید. پس از اتمام فرایند خرید لینک دانلود قابل مشاهده و دانلود میباشد و یک لینک دانلود هم به ایمیل شما ارسال خواهد شد. پس در هنگام خرید در نوشتن ایمیل خود دقت کامل را نمایید تا در دریافت فایل با مشکل مواجه نشوید. در زیر قسمتهایی از متن فایل را مشاهده میکنید.

دانلود جامع ترین فایل pdf سبک شناسی دکتر محمود فتوحی

“سبک شناسی” کتابی است نوشته‌ی دکتر “محمود فتوحی” که در آن به بررسی “نظریه ها، رویکردها و روش ها” می‌پردازد.
در دو دهه اخیر، نظریات ادبی، متون ادبی فارسی را زیربنای خوانش‌ها و تفسیرهای خود قرار داده‌اند. در این نگرش، متن، بهانه‌ای برای تولید دوباره‌ی ایده و بررسی مجدد مبانی نظریه‌ها می‌شود. متأسفانه در این گونه قرائت‌ها، اصل و منشأ متن و نیز رابطه آن با تاریخ، سنت و بافت اجتماعی آن شناخته نمی‌شود. نقد ادبی فارسی شاید در ارائه خوانش‌های سلیقه‌ای، تفسیر آزاد و برداشت‌های شخصی موفق بوده است، اما در شناخت خلاقیت، اصالت، سبک و شخصیت خلاق نویسنده شکست خورده و حتی به درجه‌بندی و ارزیابی آنها، راهی پیدا نمی‌کند.
“سبک شناسی” از دکتر “محمود فتوحی” به دو بخش “سبک‌ شناسی” نظری و “سبک‌ شناسی” عملی و در مجموع چهارده فصل تقسیم شده است. پنج فصل اول به ملاحظات نظری در مورد زبان و چیستی سبک، ماهیت سبک ادبی و مسائل مربوط به آن و ماهیت دانش “سبک‌ شناسی” اختصاص دارد و رویکردهای سبکی و پیوند دانش “سبک ‌شناسی” با دانش ادبی و زبانی را بررسی کرده است. بخش دوم در نه فصل با هدف نشان دادن روش مطالعه عملی و تحلیل عینی “سبک شناسی” طراحی شده است. نویسنده در ابتدای هر فصل با هدف آشنایی خواننده با ایده‌ی کلی متن، اشاره کوتاهی به محتوای آن می‌کند و بحث‌ها در پایان هر فصل خلاصه می‌شود.

سبک‌شناسی نظری

 1. زبان و سبک
 2. سبک ادبی
 3. دانش سبک‌شناسی
 4. سبک‌شناسی و دانش‌های ادبی و زبانی
 5. رویکردهای سبک‌شناسی

سبک‌شناسی عملی

 1. مسائل پایه در تحلیل سبک
 2. سبک‌شناسی لایه‌ای
 3. لایه آوایی سبک
 4. لایه واژگانی سبک
 5. لایه نحوی سبک
 6. لایه بلاغی سبک
 7. لایه ایدئولوژیک سبک
 8. سبک‌شناسی طنز
 9. سبک زنانه

مطالعه بیشتر